Kepler

Myslíte, že si jako senior můžu dovolit přespat jednu noc pod širákem?

Bylo by to na podzim v cca 600 – 700 m.n.m, v lese. Už na to myslím dlouho. Samozřejmě dobrý spacák si pořídím. Co ještě bych měl?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pokud to bude OPRAVDU dobrý spacák, jsi v poho. Sice mi uniká smysl spaní pod širákem ve spacáku, ale to nebudu řešit (já bych vzal v takovém případě i stan). Když už na to jdeš luxusně (a hlavně ROZUMNĚ!), zkus zapřemýšlet i o karimatce. Dneska je jiná doba, karimatky se nosí běžně. Je to SAKRA pohodlné a pokud máš horší spacák, tak je nezanedbatelná i úspora tepla. Nezapomeň, že člověk pokud netrénuje, snadno odvykne spát na tvrdé zemi, tak aby ses vyspal. Ale pro jistotu bych s sebou vzal alespoň celtu, kdyby pršelo. Nikdy nevíš a Murphyho zákony FUNGUJÍ. ;) :D :D

Jinak ti tvůj nápad schvaluji všemi deseti, pokud tedy tomu nebrání nějaké vážné zdravotní problémy. Je to KUA super na psychiku, samota, klídek, ohníček… Pokud necháš mobil doma (a to zvaž, nikdy nevíš, co se může stát) a budeš DOSTATEČNĚ daleko od „civilizace“, tak ten pocit je k nezaplacení. Těžko to popsat, ale budeš si tak nějak znovu připadat smysluplně jako chlap, přijdeš i na jiné myšlenky (nic jiného vyjma samomluvy ti nezbyde ;) :D), zkrátka ti to dodá život do žil. NEBO také natáhneš ráfy, ale vovovotom to je. ;) :)

Další odpovědi
Dochy

Pokud zdraví dovolí, pak věk není limitem.

briketka10

Samo, ve spacáku třeba pod stromem, jako já tuhle, když bylo +14°C.

Edison

Určitě je to v pohodě… Pořád lepčí, než třeba pod buřinkou. 😁

led

Pokiaľ ste tak ešte nikdy nerobil a je to pre vás len neznáme dobrodružstvo, nechoďte sám, ale robte tak „pod dohľadom skúsenejších“. Na prespanie na holej zemi je jesenná noc zradnejšia „než je pre mešťana zvykom“, Nenocujte pod stromom, alebo na brehu potoka, ale na čistinke neďaleko vody kde si môžte urobiť aj prípadný malý ohník na zahriatie (nezabudnite pri odchode ohnisko zahasiť vodou).
PS.
Varujem vás pred prílišnou fantáziou a sľubom príšelca z hviezd aliendrona, ak ste ešte nikdy „nečundrovali“ nechoďte sám.

Jan Kunčar

Možná by nebylo marné zkusit si to napřed „nanečisto“, třeba na zahradě u chaty a potom se teprve se znalostí věci rozhodnout.

zjentek

Děláš kozy? TVL plácni sebou někde v lese a spi, co k tomu jako potřebuješ? Koho by napadlo, že na tohle nemá… no tvl já se picnu…

autacek

Tak určitě, ovšem nesmí ti vadit, že to třeba bude noc poslední.

Funna

Dobrý spacák je samozřejmě základ, ale ještě důležitější je teplo od země, který ti spacák nezaručí…takže v každém případě karimatku a doporučuju tu klasickou pěnovou dvouvrstvou, ne tu nafukovací…ta je sice skladnější, ale ne tak komfortní na spaní…a pokud chceš fakt komfort, stan je ideál…samozřejmě nějaký malý turistický, s tropikem, co si ho zafuníš, ne ten co se s ním jezdilo k Balatonu se dvěma ložnicemi 🙂

Kelt

Především je nutné zajistit vše tak, abys neprochladl. Tedy více pod sebe, než na sebe. Dále je třeba vybrat dobré počasí a pak místo. Tedy ne takové, kde je medvědí stezka, procházejí se vlci, sloni, nebo je to blízko napajedel a je zde možné se setkat s nejrůznějšími tvory podobné velikosti jako člověk ale několikrát těžší. I když tato možnost není moc reálné, hledal bych místo vzdálené různým nápravným zařízením, a pod, abych nemusel očekávat blízká setkání n. druhu. Další podmínkou je zdravotní stav odpovídající opotřebení věkem ale s dobrou kondicí. Kyslíková láhev, kapačka, umělá ledvina, kardiostimulátor, francouzské hole nebo pojízdné křeslo jsou klíčem, který neumožní splnit si tvůj sen. A dále si vzít s sebou dostatek pitné vody. Možná i slivovice by se hodila, ale s mírou.
A pokud na takové místo nepřílétí pták Noh , aby zde vyhledal potravu pro mláďata, tak to může být krásný zážitek.

agentpv

Jak tu někteří píší – karimatku pod sebe, celtu nad sebe – po ránu padá rosa.
Pokud budeš spát mimo civilizaci tak doporučuji, nůž, sekyru, lopatku – určitě si budeš chtít pod sebou srovnat zem, vydlabat kameny … nějaké lana např. pro přivázání celty nad sebou mezi stromama, popř. pro zpevnění primitivní stavby z větví, kamenů …
Dále aspoň 2 svítilny a mobil- je to dobré je mít při spaní tak abys je okamžitě našel a rozsvítil pokud se k tobě po tmě bude něco přibližovat. Mobilem si pak pořídíš selfí třeba s medvědem… (pro tyto příležitosti je taky dobré před útěkem zanechat na místě igelitku se sladkostma a voňavýma pamlskama – to zaujme medvěda a zapomene tě honit )
Lopatou se dá vyhrabat jamka pro rozdělání malého ohniště… ještě mně napadá lékárnička, sešit a tužku – pokud tam budeš sám – ať můžeš zapisovat a kreslit pocity … a víc už navím …

Funna

aliendrone
a co je podle tebe spaní pod širákem? spaní na holé zemi a přikrytý dekou??…to bylo možná v dobách putujcích krajánků, dneska už nikdo bez spacáku, jen s dekou a celtou nejezdí…

aliendrone

Funna>>> Přesně tak, spaní na chvojí přikrytý dekou či stanovým dílcem (celtou). Ostatně to o té karimatce a dnešní době zmiňuji v odpovědi. Přibalit do USárny spacák… šmarjá, hanba by mne fackovala. I tak byl aliendrone vyjímka (odjakživa jsem si potrpěl na „extrabuřty“) a k USárně nosil na jaře či na podzim navíc slušivé a hlavně PRAKTICKÉ poncho alá Clint Eastwood [ve filmu „Dobrý, zlý a ošklivý“], které mu starostlivá mutti vlastnoručně ušila ze staré deky a budilo oprávněnou závist. A DODNES znám již zapomenuté tajemství impregnace textilií proti vodě a vůbec… Inu jiná doba, jiný mrav, no. ;) :)

led

Funna, ste mýlite sa, pravoverní čundráci (trampi) spacák nepoznajú ale širák a celtu ano. Nájdete ich aj dnes.

aliendrone

led>>> Pravdu díte, ó Velkomožná!
„Čundrák“ se spacákem (karimatky tehdy ještě nebyly) by u ostatních vyvolal salvy SOUCITNÉHO smíchu. Takový trapas, to nikdo riskovat nechtěl. ;) :) .

A dám Vám i paleček (ovšem jen za starostlivost, péči a rozumný přístup), protože jinak je Vaše odpověď úplně špatně. Což je pochopitelné, holky prostě nerozumí, proč chlapi MUSÍ občas páchat hlouposti. (striktně – JE to pitomost, ale pro chlapa NUTNÁ) A nejen kvůli sobě samým, ale nezřídka i kvůli ženám, neříkejte, že o tom nic nevíte. ;) :D :D

Ona ta „rizika podzimních nocí“ – ruku na srdce – nejsou zase až tak strašlivá, takže pokud Keplerovi v noci neožižlá fajfky šavlozubý tygr a nepodlehne útoku po létě vyhladovělé smečky vlků hned po uštknutí zmije jedovaté a kousnutí černé vdovy, tak to i ve svém věku celkem v pohodě dá. I kdyby měl celou noc probdít. ;) :D :D

Ostatně v odpovědi píši: „Nebo také natáhneš ráfy…“ ;) :D :D