michalds

Myslíte, že hrozí v blízké době úplné zrušení plateb v hotovosti?

Myslíte, že hrozí v blízké době úplné zrušení hotovostních peněz?

A bude se nakupovat bezhotovostně?

Nejlepší odpověď
Drap

Buď v klidu. Určitě nehrozí.

Další odpovědi
Kepler

Určitě ne. Podíl bezhotovostních plateb sice klesá, ale nikdy nezmizí úplně. Když to jenom zúžím na ČR, stále musím aspoň 10% plateb konat hotovostně. Zdaleka ne každý má bankovní účet nebo čtečku karet. Hlavně, že už nemusíme platit zlatem, nebo mušličkami.

ivzez

„Hotovostní peníze“ neznám.
Znám jenom bez/hotovostní transakce
a peníze (hotovost).

Ne, zrušení peněz ještě nějakou dobu hrozit nebude.
Ale zrušení peněz by mi nejspíš příliš nevadilo, hotovost
potřebuji tak jednou ročně a i to lze často vyřešit jinak.

nyjono

V blízké době době to je nereálné. Trochu si to představ.

Arne1

Je to možné. Dohnali bychom vyspělá africké země, kde se hotovost nepoužívá a vše se platí mobily.

aliendrone

Tak já moc nevěřím, že to bude v BLÍZKÉ budoucnosti. Tlak tady samozřejmě je (a to ohromný, protože technologicky to už možné je), volná nekontrolovatelná manipulace s hotovostí je tou POSLEDNÍ svobodou, kterou máme. Zatím.

Na druhou stranu tomu brání jednak nepřipravenost infrastruktury, především ale existence kryptoměn. Ty by v takovém případě bezpochyby na celé čáře zvítězily, zákaz by byla doslova nahrávka na matchball v zápase klasické papírky vs kryptoměny. (a to by byla pro systém smrtelná rána, jelikož kontrola nad měnou a ovlivňování její hodnoty je jeho hlavní pilíř)!

Takže si to nemyslím. :) Dobrá otázka!

hapiky

To výrobci peněženek nikdy nedopustí…