poa.li

Myslíte, že existuje nějaká přípustná forma násilí?

Odpovědi
Terryle

Sebeobrana. I to je násilí, ale rozhodně je přípustné. Obecně myslím, že je přípustný se násilně bránit násilí, které začal někdo jiný… ale nesmí to přejít v pomstu, což bývá těžký.
A je násilí výchovnej lepanec dítěti / puberťákovi? Dneska se nadělá, jak se na dítě nesmí sáhnout, ale ono musí znát hranice – a nejpochopitelnější pro něj chtě nechtě je ten lepanec. Neříkám mlácení, to je samozřejmě něco jinýho.

ten který je

Tzv.nutná sebeobrana musí být jasně vymezena a použita s rozvahou.Vyjímku tvoří jen když jste fyzicky napaden některými našimi spoluobčany – to je lepší nechat se jimi vzít na milost a nemilost a neklást odpor.V opačném případě to odskáčete trestním stíháním.

mojitek

Nasili to je dost siroky pojem.Byt ale vzdy a za vsech okolnosti -nenasilny- to je samozrejme pouhe sci-fi.Nefunguje to ani v rostlinne ani v zivocisne risi.Dulezite je vedet -kdy- je potreba pouzit formu nasili.Na nekoho plati dobre slovo,na nekoho zase nasili-jinak to proste nelze