hapiky

Myslíte, že je dobré brát v potaz i zjevně hloupé / zaujaté názory už jen proto, aby chytrost nevítězila na celé čáře?

Myslíte, že dobré brát v v potaz i zjevně hloupé či zaujaté názory, už jen proto, aby chytrost nevítězila na celé čáře?

I čistý líh je dobrý až po zředění!

Dodatek: Já jsem benevolentní ke každému názoru. Pokud si ovšem někdo myslí, že má patent na rozum a jiný názor než je jeho je podle něj úchylka, tak ať si chuchne!

Nejlepší odpověď
elkon

Zjevně hloupými názory nemá smysl vůbec se zabývat. Je to ztráta času.A tahle otázka k tomu nemá daleko.

Další odpovědi
annas

Otázka je obecná, takže v tomto duchu reaguji.

Naše svoboda umožňuje člověku vyjadřovat své názory. Dotyčný své názory zřejmě nepovažuje za hloupé nebo zaujaté. Tak je vidí ten, který stojí na opačné straně.

Projděte si otázku, dovíte se,,že dochází k tzv. relativizaci, zpochybňování „pravdy“ často nepřesnými, dokonce nepravdivými výroky. Takže se uplatňuje relativizační přístup či postoj určité skupiny.či jedinců.

Vždy nemusí jít o účelovou lež, ale subjektivní pohled na pravdu,. Zde často záleží i na tom, komu ji dotyční zmiňují." atd.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-zmena-relativizovacnich-hodnot

Pokud nejde o vulgární nebo urážlivý názor, neřeším.

Myslím si, že nejde u dotyčného o chytrost, ale tvrdohlavost, egoismus, apod. Vidí jen to své, ostatní názory , byť odborné, jdou mimo,. i když jsou často správné. Chybí tolerance k tomu, co neznám,. i když je pravdivé.

Je třeba rozlišovat mezi obecným názorem a „názorem“ odborným, který je doložitelný a je jich několik správných. Přece v češtině existuje synonymita.

Každý je, jaký je. Měl by ale zamyslet se sám na sebou, zda nekáže vodu, ale pije víno.

Mění se morální hodnoty – mění se vztahy mezi lidmi, chybí laskavost, objevuje se lhostejnost atd.

Kepler

Můžu se jen domnívat, kam tímto dotazem míříš, páč neznám kontext. K tomu ethanolu můžu jen zopakovat text: vocatus in manum medicus medicinae est (alkohol v rukou lékaře je lékem). No, tak si to přeber…:-)

led

Bez ohľadu na víťazstvo,
je dobré poznať názor iného aj zjavne hlúpy, alebo zaujatý, pretože aj tieto názory dávajú obraz o človeku, či o predmetu daného názoru.
Čo je to hlúpy názor?
Keď v spoločnosti dospelých poviem počas búrky „nebo je krásne modré“, možno to považovať za hlúpy názor, ak neuvediem vysvetľujúcu súvislosť. Ale ak deťom poviem tú istú vetu „nebo je krásne modré, tráva sýto zelená“ ich grafická predstava vytvorí v ich mysliach asociáciu farieb v prírodou.
Čo je to zaujatý názor?
Môže to byť názor tvrdohlavo presadzovaný, bez ohľadu na to, či s ním súhlasíme, alebo nesúhlasíme… Napríklad niektoré príspevky mnohých užívateľov tvrdohlavo presadzujú ich názor bez ohľadu na skutočnosť.

elkon,
niekedy aj zo škaredého kačiatka vyrastie nádherná labuť. Rovnako niekedy navonok hlúpy názor môže byť práve tým spúšťacím spínačom k objavu.

annas

Hapiky,.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-ze-tzv-francouzky-polibek-se-ve-francii-nazyva-anglicky-polibek#discussion

Co je podle vás slovo benevolentní? Jak se projevuje u vašich otázek?

hapiky

Každý názor dobrý. Pokud je presentován povýšenecky, nejde o názor ale výplod hlouposti či neomalenosti!
Kdysi bylo populární říkat, že"Mě může urazit jen inteligent". Je to blbost. Urazit, nebo se jen povyšovat může být třeba také od egoisty také dost frustrující.

annas

Ale z diskuze vyplývá, že svůj názor jste převzal z chybného zdroje, , ale trval jste na něm.

Mlčím, nemá to smysl.