gerdion

Myslíte si, že vyspělé mimozemské civilizace mají něco tak absurdního jako je naše tržní hospodářství?

Nejlepší odpověď
anonym

Ty máš nespočet nicků koukám. Tržní hospodářství je fungující systém narozdíl od plánovaného. Nesouhlasím se zněním otázky.

Další odpovědi
Kepler

Možná žádné jakékoliv hospodářství nepotřebují. Jinak tržní hospodářství není nic absurdního, už funguje od dob prvních civilizací na principu: něco chceš, tak mi něco dej! Je toho málo, tak to bude dražší!

aliendrone

Nevím jak to myslíš. Na tržním hospodářství nespatřuji nic špatného, právě NAOPAK. Na druhou stranu pokud myslíš naši impotentní a zhoubnou verzi „tržního hospodářství“, tak slovo absurdní je možná ještě nedostatečně výstižné. ;) :)

Každopádně uvaž, že něco takového jako je „tržní hospodářství“ ani nemusí mimozemšťané znát, protože jejich společnost funguje na jiných principech. :)

Drap

Doposud žádné mimozemské civilizace neznáme a nevíme ani zda existují.

akaš

Tržní hospodářství určitě není absurdní. Zřejmě jste nezažil/a/ a nemusel/a/ se učit něco tak absurdního, jako byla marx-leninská ekonomie (tuším, že se to tak nějak jmenovalo).

gerdion

@Markusei Kdyby byl ten tvůj pozemský systém skutečně fungující tak přeci nemáme problém s klimatem a s tím, že nám na planetě docházejí zdroje – nemluvě už o tom, že bychom neměli problém ani s koronavirem. Ale chápu, že „vyfetovaný“ ekonom na burze v NY je podle tebe chytřejší než všechny bytosti ve vesmíru.

anonym

Co je absurdním na tom, že hybatelem je nabídka a poptávka? Jak jinak bys řešil ekonomickou situaci? Tak pokud srovnáváš (bez toho tvého podivného přídomku) zainteresovaného ekonoma a bytosti, které neznám, tak ano, role ekonoma je směrodatnější.