Rokio

Myslíte si, že už začal podzim? Co myslíte?

Pořád prší, je sychravo a už nejsou vedra.

Nabyli jste dojmu, že už začal meteorologický podzim, nebo ještě zatím podle vás nezačal?

zdroj obrázku: pixabay.com – valiunic

Nejlepší odpověď
annas

U nás pršelo hodně dnes v noci, včera chvílemi jen drobný déšť. Jinak dlouho nic, tomu říkáte, že pořád prší?

Někde jsem četla, že letos si pospíšilo léto, takže podzim v přírodě by měl nastat dřív. Zraje i hroznové víno s několikatýdenním předstihem.

Rána jsou chladnější, ale příští týden se má opět oteplit., i když občas přeháňky, ale ty jsou potřebné.

Sice se už 10. srpna říká, svatý Vavřinec, malý podzimec.

Pravý podzim má ještě čas, ještě by mělo příjít babí léto.

Další odpovědi
jirka F

Zatím ještě ne,ale už se to sem od Arktidy a severního ledového oceánu hrne ale zatím nemá šanci.Zdržuje se tady zatím teplejší vzduch a ten pravý meteorologický podzim tipuji tak ke konci září.

Zdroj: https://www.win­dy.com/cs/-Teplota-temp?temp,2018-09-11-12,74.426,31.816,3

Mc Merkurion

… meteorologický podzim začíná bez ohledu na počasí …
… září patří mezi podzimní měsíce, takže ano …
… dva měsíce čekáme na déšť, a teď z toho má bejt hned podzim, ještě přijde babí léto …
… okolo tohoto období je toto počasí každoročně …

hapiky

Pamatuji, že v každém ročním období se musí počítat až +nebo- jeden měsíc.
V poslední době to je skoro pravidlo.
Za mlada jsme jezdívali na čundr ještě v září, také jsme se ještě mohli koupat v zatopeném lomu. Kromě letoška to bylo v poslední době jen pro otužilce.

marci1

Vypadá to, že ještě ne. 🙂

Letošní září by mělo být poměrně příjemné, protože by mělo být docela teplé. Očekává se, že bude teplotně nadprůměrné a srážkově podprůměrné.
Na přelomu první a druhé dekády září se pravděpodobně přechodně výrazně oteplí, denní teploty by se mohly vyšplhat až ke 30 °C a místy i nad +30 °C.

https://www.tre­king.cz/pocasi/dlou­hodoba-predpoved-pocasi-na-zari.htm

Radius

Podzim začne podle kalendáře letos 23 září 2018.

Na tabulku, kdy začínají roční doby odkazuji níže.

Jinak počasí se mění, někdy je horko a sucho, jindy deštivo (že jsou až povodně), jindy větrno, i zimy jsou někdy mírné, jiný rok velmi mrazivé, je to prostě normální.

Jinak roční doby se řídí podle kalendáře, ne podle počasí.

Zdroj: http://kalendar­.beda.cz/kdy-zacina-jaro-leto-podzim-zima