dgfdgf

Může mít muž a žena úplně stejnej obličej?

Nebo vždycky bude vidět podle obličeje, že jsou rozdílnýho pohlaví?

Viděl jsem lidi u kterejch jsem si nebyl jistej, jestli jsou muž nebo žena. Poznal by to vědec?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nikdo nemůže mít stejný obličej… každý je jiný. Maximálně tak jednovaječná dvojčata a většinou i ony jdou rozpoznat,jak stárnou.
Ne, často to mouhou být osobní rysy, které se stírají… čistě podle obličeje to vždycky nepožnáš (bez vlasů, nenalíčené atd., to lze ČASTO rozpoznat, ale ne vždy). Jako když dáš „profil“ člověka, nenalíčeného atd., tak to dost lidí nepozná. Jsou nějaký typičtější rysy pro muže i pro ženy, ale ne každý to má stejně (týká se to třeba hlavně brady, lícních kostí a podobně… ale jak říkám, je to individuální, navíc třeba i podle rasy a místa původu).

DALO BY se říci, že základní rozdíl tam je. Ženské tváře bývají jemnější, drobnější spíše srdčitého tvaru (občas i ovalnějšího). Mužské tváře bývají hranatější a mívají o něco hrubší, silnější rysy, … ale jak říkám, tohle individuálně opravdu nemusí sedět.
Taky je rozdíl mezi chlapcem a mužem nebo co kdo podědil a taky jaké/které látky a hormony na něj v dětství, období růstu působily (často se stává, že u kluků/mužů docela převládá estrogen… pak mají i jemnější rysy – i jako dospělí).
Takže nemusíš vždy podle obličeje poznat pohlaví, ale zase bych to nenazval tak, že má „muž a žena úplně stejný obličej“, protože to je zase trochu nesmysl… nikdo nemá stejný obličej jako nikdo (dokonce i ty „jednovaječky“ nejsou úplně stejné a s během růstu a později stárnutí se ty rozdíly ještě zvětšují).

Další odpovědi
led

´Plne rovnaké tváre u dvoch ľudí nejestvujú. Často však práve určujúce dominantné prvky navonok zastierajú drobné odchýlky, takže pri bežnom pohľade rozdiel nevidno. K tomuto kryciemu manévru „dvojčiat“ pomáha aj rovnaké oblečenie, mimika a pohyb.
Lekár, ktorý je cvičený k pozornému sledovaniu človeka podľa určujúcich prvkov rozozná pohlavie a ďalšie rozdiely aj u identických dvojčiat.

Kelt

Ano a to v případě, že oba mají nasazenou plynovou masku.

paul1

Úplně stejné obličeje nemohou být, jen podobné. Asi jako Anča Julčová 😁

Dochy

Existují některé typické rysy pro určité pohlaví. Ale vzhledem k variabilitě se klidně může stát, že některá žena bude vypadat víc jako chlap než nějaký muž… Zkrátka záruka není.

Já...

A: „Helé, támhleta ŽENSKÁ vypadá jak CHLAP!“
B: „Ale vždyť to je CHLAP!!“
A: „Ahááá – vždyť vypadá jak ŽENSKÁ!!!“

Starý, ale furt dobrýýý…
😉

dgfdgf

Hrajou tam roli, třeba účesy a make-up ale mě zajímá, jestli to lze poznat jenom podle obličeje a asi nenalíčenýho.