Andělé

Myslíte si,že to byl nebo nebyl astmatický záchvat? Já myslím,že ne,ale ráda si nechám poradit. Děkuju:-)

Šli jsme na procházku,ale chytli jsme bouřky a prudký slejvák,takový jsem nikdy nezažila. Byl tak prudký,bičoval nás doslova silný proud vody do obličeje a do toho silný vítr. Všichni byli v pohodě,ale já se začala dusit,nemohla jsem se nadechnout,svíralo mi to plíce,rychle jsem se snažila dýchat,stále víc a víc,jako bych hledala vzduch,pořád jsem měla pocit,že ho mám málo. Myslela jsem,že už se nikdy nenadechnu,bolely mě plíce a bolí doted. Nebudu to dramatizovat,na­konec jsme se zasmáli,že jsme daleko nedošli,skoro odlítli a celý se vykoupali.
Ale v té době,co jsem se nemohla nadechnout,na mě všichni zírali,kamarádka si dokonce myslí,že jsem měla astmatický záchvat.
To se mi ale moc nezdá. Jak prosím vypadá astmat.záchvat,ne­víte někdo? Na to si astmatici pomáhají stříkáním,ne? Ten bývá z alergie,ne?
Mě se to sice nikdy nestalo,ale přišlo mě,že jsem prostě tolik vody nepobrala. K dr.kvůli tomu nejdu,jsem v poho,jen ty plíce ještě bolí. Myslím si dobře,že to nebyl astmat.záchvat a že jsem jen lapala po dechu? Děkuju za názor:-)
Doplňuji:
Všem vám děkuju za odpovědi,mrzí mě,že mi dnes brzy došly palečky,budu se zase opakovat,vím,že o to nejde,ale jsem moc ráda,že jste mi poradili,palečky vám hned po půl noci dám a ještě jednou děkuju:-)
Myslíte,že mám jít k lékaři? Já jsem hrozná,ale mě se tak nechce…:-( Můj děda astma měl. Asi bude rozumné k dr.zajít,že? ☹ Moc děkuju 🙂

Nejlepší odpověď
www

Mohl, mám sestru s astma, ale také to mohl být pouhý, třeba neuvědomovaný strach z té bouřky.
Pokud by to bylo v budoucnu častěji, lékaři se nevyhneš.

Další odpovědi
led

Astma sa prejavuje tzv. astmatickými záchvatmi. Tie prichádzajú najčastejšie v noci alebo skoro ráno. Astmatické záchvaty môžu prichádzať nečakane, avšak zvyčajne im predchádzaj spúšťacia udalosť. Takouto udalosťou môže byť stres, alergény, prchavé látky, vírusová infekcia, vlhký a chladný vzduch, dym, fyzická námaha a iné. Všetky tieto príznaky môžu spôsobiť nepríjemný pocit dusenia.
pozrite si:
http://www.pre­venciaonline.sk/in­dex.php?inmodu­le=articles&to­do=show_7
Medzi najčastejšie prejavy astmy patria:
napätie v hrudníku (nie bolesť)
pocit prekážky pri dýchaní
sípavé a piskľavé dýchanie
dráždenie ku kašľu
ťažkosti pri dýchaní, pocit „krátkeho dychu“, problém vydýchnuť nahromadený vzduch z pľúc
problémy s dýchaním alebo kašeľ po fyzickej námahe
kašeľ sprevádzaný často veľmi ťažkým vykašliavaním
nepokoj, nespavosť
kašeľ počas spánku, často medzi 1. a 3. hodinou ráno, alebo hneď po prebudení

dědapetr

Ano byl to astmatický záchvat,mívám ho taky a mám na to sprej na vdechování.Když je příliš sucho a nebo zvýšená vlhkost vzduchu.Navštívit alergologa a nechat se vyšetřit.Buď astma potvrdit a nebo vyloučit.

Syd

jo, myslim že byl

mosoj

Američtí chlapci v tom mají praxi.
http://m.tyden­.cz/rubriky/zah­ranici/amerika/cia-jiz-nesmi-pri-vyslechu-lit-vodu-na-oblicej_22596.html

Již jako kluk jsem to párkrát zažil, prudký vítr s deštěm, který brání člověku se nadechnout a vyvolává pocit dušení. Následuje potom obranná reakce organismu.

Bohužel Svatý Petr si nedá a nedá říct, načež mu něco zakazovat.

suaeda

Podle popisu příznaků by to mohl být astmatický záchvat. Vznik při prudkých změnách tlaku (např.při bouřce), možnost citlivosti na prach (pyl) v přírodě a hlavně nemožnost dýchání. Uvidíte časem, pokud se Vám to ještě přihodí tak rychle k lékaři.

pokazdejinak

možná spíš než astma to mohl být záchvat paniky – strach z té bouřky, ale doktora neodkládejte… přeci jen dýchání je k životu docela potřeba ;) držím palce :)

venkovan

Taky to jen může být reakce těla na tu sprchu vody, vichr apod. Víc bych řekl než záchvat, tak šok jao když spadnete do studené vody apod. Občas mne to taky potkalo, jak v bouřce s ledovou vodou a prudkých vichrem, tak v zimě při silném mrazu a větru, který navíc metel sníh do obličeje.

Andělé

Dědopetře-tak přeci jenom to byl astmat.záchvat. Vzpoměla jsem si,že jste to jednou vlastně psal,že máte astma. Panejo,tak mi nakonec nezbyde jít k dr. To se můžu rovnou objednat na alergologii,nebo mě musí doporučit můj obvodní dr.? To míváte spray stále u sebe,že?
Moc děkuju Vám i všem a přeju dědopetře co nejméně záchvatů…:-)