Avatar uživatele
_136

Myslíte si, že sehnat řidiče do budoucna bude čím dál větší problém, i když budou dopravci nabízet větší platy?

Podle zdrojů z fcb jsou někteří dopravci na pokraji zoufalství.

Zajímavá 0 před 924 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Stačí se podívat, kolik stojí řidičské zkoušky na kamion, a odpověď je hned jasnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Není to pouze otázka platů.
Svou roli tam hraje i zodpovědnost, chuť se prodírat peplněnými silnicemi, ucpanými centry měst atd.
Řidiči nejsou jedinou profesí, která je aktuálně na trhu práce nedostatková.
Zaměstnance hledá kde kdo.
I tak je možné, že se situace během let stabilizuje a vrátí do „normálu“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Vše je o nabídce a poptávce. Pokud budou větší mzdy (Ne platy. Plat je odměna státních zaměstnanců.), tak budou o danou profesi větší zájem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Určitě. Konzum se stále rozrůstá a jestli jsem si dobře všiml, v důsledku toho se na silnicích již „nedá hýbat“! I kdyby například Škodovka zastavila výrobu úplně, ani tohle by stále narůstající hustotu provozu na silnicích NIJAK NEOVLIVNILO, o přepravě zboží nemluvě. Čili ji logicky brzdí až „nedostatek řidičů“, ovšem tato „formulka“ nám opět neříká zase o nic více, nežliže poptávka předstihla možnou nabídku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Nemyslím si, že by bylo tolik státních dopravců.
A soukromí dopravci nenabízejí plat, nýbrž mzdu.
Jinak, úřady práce jsou plné, tak rychle rekvalifikovat a není problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
podger

navazuji na pravdu od nyjono:
Není to pouze otázka platů. Profi řídiči také musejí projít psychotesty, což je dnes čím dál závažnější problém. Komisař pražských dopraváků mi se smutkem sdělil, že i když už tu práci někdo chce dělat, tak polovina lidí pohoří na testech soustředění… Je to daň z těch čumBlejch telefonů. Dříve psychotesty neudělali opravdu jen idioti. Dnes 50% + idioti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Vážený Ježíši Kriste, jak si vůbec bytost velikosti lidského červa může dovolit tohoto červa rekvalifikovat? Vystupuji zde v zastoupení Sataniáše a Jedno ti sděluji. Poslechl jsem si, co hlásáš/kážeš a bez skrupulí prohlašuji, že to TEBE a jtobě podobné je NUTNÉ REKVALIFIKOVAT. Je nutné (MUSÍŠ) poznat práci, jinak pochop – NIKDY NEPŘESTANEŠ. A tak naučíme „ty nahoře“ pracovat a uleví se VŠEM, to dávno víme. Ale kdo to má udělat? Samotní zhora? Utopie. A tak se o to postarám SÁM. A Ježíši, to NEBUDE PEKLO (a ty to před smrtelníky dosud zdárně tajíš). Bude to váš vysněný ráj. Abych tě polepšil, musíš také ZAŽÍT dno, mou domovinu. Vím, čím vyšší IQ, tím vyšší tvé nebe. Jasně. Ale neboj. Pomohu ti zažít spodek, podsvětí. A žádná zneužitá inteligence vás červů „shora“ mě už nezastaví. Budete děkovat, i když ne Bohu. STANIŽ SE! Rekvalifikujte se, bídní LÍNÍ (!!!) čurvové!

Avatar uživatele
JežíšKristus

Nečetl jsem to ale plně souhlasím

Avatar uživatele
zjentek

To by vám šlo, souhlasit a dělat hovno.

Nový příspěvek