Rokio

Myslíte si, že se jedná o dobrou důchodovou reformu?

https://domaci­.eurozpravy.cz/ducho­dy/228271-pohroma-pro-ceske-duchodce-novela-je-muze-uvrhnout-do-chudoby/

zdroj: domaci.eurozpra­vy.cz

Podle mě je název článku hodně přehnaný. Dále si myslím, že tyto změny jsou dobré pro méně zámožné a chudé spoluobčany našeho národa. Dále souhlasím se zvýšením penze pro lidi nad 85 let a rovněž říkám ano volbě týkající se snížení zásluhové penze, čímž se sníží rozdíl mezi bohatými a chudými.

Této reformě já říkám ano a jsem pro.

Jaký je váš názor na tuto problematiku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zase ty eurozprávy, proboha začni číst něco jiného! Tenhle web bych zakázal, vůbec nemá tušení o čem píše a je horší, než ten bulvární tisk typu Blesk. Dopad důchodové reformy bude úplně jiný, zatím se těším, že mi od 1.1.18 přidají asi tisícovku. Stejně je to ale, jako když se prdne do varhan.

Další odpovědi
ivzez

Rokio, je vidět, že jsi nikdy nepracoval.
Kdybys ze svého platu odváděl sociální pojištění,
viděl bys otázku zásluhovosti jinak.

Ta reforma dobrá není. Snad (??) trochu pomůže těm s nejnižšími důchody,
ale asi poškodí ostatní důchodce s podprůměrnými důchody.

Jinak souhlasím s Keplerem → měl by sis vybrat serióznější zdroj informací.

Drap

Toto je jen nějaká , nic neřešící úprava, ale ne řádná reforma.

aliendrone

Muehehehehééé!! :D :D :D
Snad ani nemá cenu rozebírat „důchodové reformy“, protože… asi takhle. Znáš ten vtip, jak chlap padá z mrakodrapu počítá patra? 80. patro – zatím dobrý, 70. patro – zatím dobrý… ;) :D :D

Tak PŘESNĚ takhle jsme na tom s důchodovým systémem. My starší si můžeme říkat „zatím dobrý“, ale na tvém místě bych s důchodem NEPOČÍTAL! Vsadil bych boty, že jednou (až budeš mít na plný starobní důchod ty) vládní mluvčí „s politováním oznámí, že na důchody není – my nic – za to můžou předchozí špatné vlády“! ;) :D :D

Jediná možnost, jak zachránit důchodový systém je ho „zreformovat“ do podoby: 1) nárok nejdříve v 90 letech + 2) výpočet jeho výše se bude provádět z posledních 5 let zaměstnání (přičemž podpory/nemocenské se nezapočítají)!

Takto „zreformované“ důchody by MOHLY fungovat. :D :D :D

ivzez

Aliendrone,
podpory ani nemocenské se nepočítají ani teď.