kurec

Myslíte, že platí pravidlo, které říká, že čím déle je člověk vzhůru, tím větší je šance, že udělá chybu?

To dává smysl, proč děti chodí do školy ráno, a né večer. A také proč je pracovní doba v ČR omezena zákonem. Co myslím za chybu? Například v práci pilota zapomenete, že máte parkovací brzdu, i když jste radiem už řekli, že jste připraveni na odtah od gejtu

--

Myslíte si, že platí pravidlo, které říká, že čím déle je člověk vzhůru, tím větší je šance, že udělá chybu?

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete informace o pracovní době
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pracovn%C3%AD%20do­ba%20
--

Práce pilota není zase tolik běžná, ale třeba práce řidiče autobusu, který veze lidi, je zodpovědná. Proto musí mít dostatek spánku, aby udržel oči tzv. „na stopkách“, aby dovedl předvídat, pohotově reagovat atd. Únavu způsobuje útlum mozku, zpomaluje reakce,, proto je možné snadno udělat chybu. atd.

Pokud někdo pracuje v noci, má převrácený biorytmus, takže spánek nahrazuje ve dne.

„Čím déle“ – beru to jako ponocování, které má opravdu vliv na mozek. Zhoršuje paměť i soustředěn apod.

Byla vypracovaná studiu, která to prokazuje.

Podrobnosti si můžete přečíst v odkazu.

https://refresher­.cz/57637-Ponocovani-ma-na-tvuj-mozek-vyrazny-dopad-Zhorsuje-se-pamet-i-soustredeni

V těle existují tzv. biorytmy. Nejvyšší výkonnost je mezi 9. a 11. hodinou.

Záleží také na tom, zda je člověk „sova“ nebo „skřivan“. Tzv. skřivan nemá problém se vstáváním, ale na rozdíl od nočních sov je k večeru víc unavený.

Proto je třeba naučit se pracovat s tím, co je nám dané do vínky, abychom podávali co nejlepší výkon v době, kdy jsem odpočatí a nezkracovali dobu spánku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.