Avatar uživatele
Stříbrný

Myslíte si, že nově vystavěná vesnice pro lůzu se bude muset časem zbourat jako Chánov?

https://zpravy.aktualne.cz/…

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jsou to jen bláboly pro zviditelnění. Zatím se nic nestaví a stavět ani nebude, tak nei co bourat.


Avatar uživatele
Zlatý

Asi ano. "Nejsem žádný rasista. Pro mně je negr jako cigán" či tak nějak (Bolek Polívka). Nemazat, jde o citát!


Avatar uživatele
Zlatý

Zajímavý je těsný sousedský vztah hesel pro výrazy "lůza" a "luxus" ve slovníku cizích slov https://slovnik-cizich-slov.ab z.cz/…
Způsob reklam mosteckých společenství ve vašem odkazu hluboko porušuje základní paragrafy Listiny lidských práv, kterou podepsala i Česká republika, nápadně mi připomíná výkřiky sudetských Němců z dob "před Mnichovem" a v časech záboru českého pohraničí. To chtějí budovat nové Ghetta?
Nebudu se zabývat celou "lůzou", ale těmi, kteří se tam ocitli bez vlastního zavinění. Zkuste se zamyslet nad důvody, proč právě tito "vyděděnci" nemají peníze na placení nájmů, díky nenasytnosti různých restituentů, kteří díky zákonu přišli levně k majetku, který jim udržovali samotní občané a stát.
Popíši vám příklad.
Bývalá zástupkyně vedoucího prodejny německého řetězce, převažně potravínového, který má širokou prodejní síť v celé Europe, vzhledem k nemocnému dítěti, musela dočasně zůstat doma. Po čase, tato manželka Roma, (kterému se podařilo najít práci až na druhem konci republiky, alespoň za minimální mzdu), když se ucházela opět o práci na inzerát v daném řetězci, jí odpověděli, že nemají volná místa. Když napsala přihlášku na své dívčí nerómské jméno a snížila si věk na 25, obratem dostala nabídku na okamžité nastoupení do práce. I tímto způsobem se lidé dostávají do platební neschopnosti, mezi "lůzu".

Kdybyste citoval jako Keplera napsal "vesnice pro lůzu" (s uvozovkami jako citát) moje odpověď by byla jiná. Ale takto bez citování to chápu že souhlasíte s touto "rasistickou skupinou nesnášenlivých občanů Mostu"


Avatar uživatele
Bronzový

Nejsem obdivovatel žádného etnika, ovšem autor tohoto textu možná má vzdělání v Turbo právnické fakultě, neb nezapnul mozek a je si nadále jistý, že naše odborné vlády a parlament ještě lůzo-vesnice budou dotovat. Ještě by bylo vhodné postavit vísky pro feťáky a bezdomovce poté možná šlechta bude nadmíru spokojena


Avatar uživatele
Zlatý

Jsem si jist.


Avatar uživatele
Zlatý

Ne.
Myslím si, že jde o „předvolební slib“,
který se nikdo ani nepokusí splnit.

Podle mne by ta myšlenka neměla šanci na úspěch ani v případě,
že by ji uskupení Mostečané Mostu mínilo vážně.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

autacek

Led, nikdo se Vás neptal na vaše sympatie k minoritám, ale dotaz zněl, jestli myslíte, že by nově vystavěná vesnice dopadla stejně. Nemáte náhodou potíže s porozuměním psaného textu?

pozn.: ano, pokud někdo v dotazníku lže (vámi zmiňovaná manželka Róma), má pochopitelně jinou šanci prosadit se v prvotním sítu, lež ale mívá většinou krátké nohy, nicméně jak potvrzuje vaše zkušenost, se lhaním nemá jisté etnikum nejmenší problém.

Avatar uživatele
Zlatý

led

Čakala som túto vašu reakciu, prípad som opísala ako ukážku
pre zaujímavosť tá pani bola a je "biela", žila v "hladovej doline, ako sa volajú oblasti sa vysokou nezamestnanosťou, tento problém sa následne riešil na na patričných úradoch...

Avatar uživatele
Zlatý

led

Ste na omyle, rovnako ako s vašou reakciou na zmienený článok. Neposudzujte ma, prosím, podľa seba. toto nie je otázka o sympatiách.

Avatar uživatele
Stříbrný

autacek

Ano, otázka je to o tom, jestli když dáte lůze k dispozici byt, bude jednou vhodný tak leda ke zbourání a lokalita neobyvatelná.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5589
Zlatý led 2986
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý annas 2527
Zlatý briketka10 2451
Zlatý Kepler 1863
Zlatý marci1 1838
Zlatý quentos 1709
Zlatý iceT 1586
Zlatý mosoj 1586

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.