certovkan

Myslíte si, že na podzim dorazí druhá vlna Covid-19, která udeří mocněji než ta první?

Nejlepší odpověď
Kepler

Předpovídá se leccos, ale všechno jsou to jen dohady. Neexistuje žádná zkušenost s pandemií tohoto typu.

Další odpovědi
Edison

Na podzim? Ještě v létě! A jestli udeří mocněji? To si nemyslím. Jen nebude vůle učinit stejně razantní opatření. Důsledky budou horší.

EKSOT123

Některá opatření budou trvat dále a v případě nárůstu se opět zpřísňovat. Přesto to uvolnění musí zákonitě přinést nárůst a je otázka, jak to i při znovuzpřísnění opatření půjde zvládnout. Může to být v některých zemích i daleko horší než dosud. Protože i u nejvíc postižených států je promořenost zřejmě pouze v jednotkách %, nikoliv v desítkách. Na druhou stranu někteří odborníci doufají, že škodlivost viru může klesat a že zvláště pokud by virus byl umělý, tak v běhu na dlouhou trať se ukáží jeho slabiny. Rozhovor s MUDr. Pekovou:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3AfokVbej8I

anonym

Nasvědčuje tomu test promořenosti obyvatelstva který ukázal že se naprostá většina lidí u nás s nemocí vůbec nesetkala a tak jsou proti ní stejně málo odolní jako byli na počátku roku. Pokud bude virus po letních měsících stejně aktivní a pokud se rozšíří v nějaké nové mutaci pak samozřejmě udeří znovu se stejnou silou. Měli bychom se snažit v sobě vytvořit náznak imunity (pokud je to vůbec možné, což není jisté) ideálně nějakou očkovací vakcínou, která však zatím neexistuje :-/ … zatím nedobré vyhlídky.