marci1

Myslíte si, že modlitba sv. Tomáše Mora (1478–1535) je poplatná i dnešní době?

Že by mohla humorně naladit a něco „říci“ i dnešním nevěřícím?

Dopřej mi chuť k jídlu, Pane,
a také něco, co bych jed,
dej mi zdravé tělo, Pane,
a nauč mě s ním zacházet.

Dej mi zdravý rozum, Pane,
ať vidím dobro kolem nás,
ať se hříchem nevyděsím
a napravit jej umím včas.

Dej mi mladou duši, Pane,
ať nenaříká, nereptá,
dej, ať neberu moc vážně
své pošetilé malé já.

Dej mi, prosím, humor, Pane,
a milost, abych chápal vtip,
ať mám radost ze života
a umím druhé potěšit.

Napadlo mě to v souvislosti s dnešním skonem kardinála Vlka. ☹

Nejlepší odpověď
Kepler

Platí stoprocentně a zdá se mi, že naléhavost slok stoupá s jejich pořadím!

Další odpovědi
pusinka50

Myslím, že tyto verše by si měl každý člověk umístit na nějaké viditelné místo a každý den si je přečíst.
Nečetla jsem zprávy, teď jsem se od tebe dozvěděla o úmrtí kardinála. Buď mu země lehká, na rakovinu se umírá velmi těžce.:-(

dudu

V podstatě není co dodat.

nyjono

Hodně mluveného i napsaného slova z minulosti platí i v dnešní době.
Mám pár nahrávek Earla Nightingale. Absolutně aktuální myšlenky.

Drap

Pro věřící určitě.