CR chess2017

Myslíte si, že Miloš Zeman za dalších pět let odstoupí z prezidentské funkce?

Nejlepší odpověď
led

Aj v prípade, že Miloš Zeman vydrží až do konca svojho volebného obdobia, ďalej už nemôže kandidovať na prezidenta Českej republiky, jedine ak by sa zmenil zákon.
Nechápem túto otázku, pretože základná znalosť Ústavy Českej republiky by mala byť prirodzená pre každého občana ČR.

Čl. 57 Ústavy ČR
(1) Prezidentem republiky může být zvolen občan, který je volitelný do Senátu.
(2) Nikdo nemůže být zvolen více než dvakrát za sebou.
http://zakony­.centrum.cz/us­tava-ceske-republiky/hlava-3

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ve vládě už byl, momentálně je prezidentem, zaregistroval jsi to vůbec? …

mosoj

Prezident Zeman není ve vládě! Tak z čeho by odstupoval?

da ny

Pokud jste příslušníkem ČR, tak toho o zákonech a ústavě (bohužel)moc neváíte....... učivo ZŠ…
Tato otázka jetedy, poněkud mimo… :)

ivzez

Proč by měl odstupovat z funkce?

Za pět let budeme volit z jiných kandidátů,
Zeman už znovu kandidovat nemůže.

plebs

Neodstoupí, ale bude jí dávat hofmanské kapky