Avatar uživatele

Myslíte si, že je to pravda?

Jeho příjmení Masaryk je pravděpodobně složenina slov masa a ryk, tedy křik. Pochází to pravděpodobně z jeho záliby v chytání psů a potkanů pálkou na polo při jízdě na koni. Chytaní tvorové vydávali při pronásledování Masarykem ryk a po usmrcení z jejich masa dělala Masarykova žena Charlotta výborný domácí masový puding, masové nugetky a játrové knedlíčky které se prodávaly v síti rychlého občerstvení TGM. Konzumace psího masa je Masarykův zvyk zděděný pravděpodobně po předcích, kteří pocházeli z Koreje, ovšem komunismus tvrdě odmítal v jakékoli podobě, tedy i korejské. Také lovil medvědy na Podkarpatské Rusi (podle Hovorů Karla Čapka celkem zastřelil čtyři).
je to z: http://necyklopedie.wikia.com/…

Díky :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Z necyklopedie to pravda není,jelikož necyklopedie je spíš parodií na pravdu,kde se známá fakta překrucují a lidi z nich mají legraci.Proto se ta stránka taky jmenuje NEcyklopedie,což je překroucením slova ENcyklopedie.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je pravda, že příjmení Masaryk (tedy Masar-yk) vztah k masu. Jde o zdrobnělinu v nářečí z obecného jména masar = řezník.

Na rozdíl od Necyklopedie, která si vymýšlí, iinformace o významu a původu příjmení jsem převzala z Rejzkova etymologického slovníku.

Slov masar je odvozené od výrazu masakr ‘hromadné krveprolití’, masakrovat,
zmasakrovat. Přes něm. Massaker z fr. massacre tv., stfr. macecre od
macecrer ‘zabíjet, porážet (dobytek)’,jež dále není příliš jasné (snad z *macecol
‘tlouci do krku’?). Takže ten, kdo zabíjí, poráží dobytek = řezník.


Avatar uživatele
Zlatý

Samozřejmě, že je to hloupost nad hloupost. V "Necyklopedii" raději nic nehledej, je to jen "chabý pokus o černý humor". A je to hodně trapné, alespoň pro mne. :-(


Avatar uživatele

Dozajista to pravda je.
Jenže - málo se ví - a ani komunisté se to neodvažují otevřeně T.G.M. připisovat, že nejvíce při lovu pálkou řičí (tedy původním pravopisem "ryčí") koně pálkou trefení.
Z nich se po zpracování kořisti ale nevyrábí puding, nýbrž skřivánčí paštika (skřivánčí a koňské maso v poměru 1:1 - tedy jeden skřivan a jeden kůň). Touto dobrotou paní Charlotte ovšem ani zdaleka nepoctila každého hosta, byla vyhrazena pro setkání klubu Zpátečníků.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.