Myslíte si, že je to pravda?

Jeho příjmení Masaryk je pravděpodobně složenina slov masa a ryk, tedy křik. Pochází to pravděpodobně z jeho záliby v chytání psů a potkanů pálkou na polo při jízdě na koni. Chytaní tvorové vydávali při pronásledování Masarykem ryk a po usmrcení z jejich masa dělala Masarykova žena Charlotta výborný domácí masový puding, masové nugetky a játrové knedlíčky které se prodávaly v síti rychlého občerstvení TGM. Konzumace psího masa je Masarykův zvyk zděděný pravděpodobně po předcích, kteří pocházeli z Koreje, ovšem komunismus tvrdě odmítal v jakékoli podobě, tedy i korejské. Také lovil medvědy na Podkarpatské Rusi (podle Hovorů Karla Čapka celkem zastřelil čtyři).

je to z: http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/T._G._Masa­ryk

Díky :)

Nejlepší odpověď
iceT

Z necyklopedie to pravda není,jelikož necyklopedie je spíš parodií na pravdu,kde se známá fakta překrucují a lidi z nich mají legraci.Proto se ta stránka taky jmenuje NEcyklopedie,což je překroucením slova ENcyklopedie.

Další odpovědi
annas

Je pravda, že příjmení Masaryk (tedy Masar-yk) vztah k masu. Jde o zdrobnělinu v nářečí z obecného jména masar = řezník.

Na rozdíl od Necyklopedie, která si vymýšlí, iinformace o významu a původu příjmení jsem převzala z Rejzkova etymologického slovníku.

Slov masar je odvozené od výrazu masakr ‘hromadné krveprolití’, masakrovat,
zmasakrovat. Přes něm. Massaker z fr. massacre tv., stfr. macecre od
macecrer ‘zabíjet, porážet (dobytek)’,jež dále není příliš jasné (snad z *macecol
‘tlouci do krku’?). Takže ten, kdo zabíjí, poráží dobytek = řezník.

marci1

Samozřejmě, že je to hloupost nad hloupost. V „Necyklopedii“ raději nic nehledej, je to jen „chabý pokus o černý humor“. A je to hodně trapné, alespoň pro mne. ☹

anonym

Dozajista to pravda je.
Jenže – málo se ví – a ani komunisté se to neodvažují otevřeně T.G.M. připisovat, že nejvíce při lovu pálkou řičí (tedy původním pravopisem „ryčí“) koně pálkou trefení.
Z nich se po zpracování kořisti ale nevyrábí puding, nýbrž skřivánčí paštika (skřivánčí a koňské maso v poměru 1:1 – tedy jeden skřivan a jeden kůň). Touto dobrotou paní Charlotte ovšem ani zdaleka nepoctila každého hosta, byla vyhrazena pro setkání klubu Zpátečníků.