stanislav128

Myslite si že existuje osobní Buh?

Nejlepší odpověď
tom004

Asi existuje.A jako všechno ostatní,prošel historickým vývojem.Dnes se dá klidně napsat, Bůh = peníze. A v tohoto boha dnes věří čím dál víc lidí. Víra v jiné hodnoty bohužel mizí.

Další odpovědi
Alesh

Bůh je mrtev.

  • Nietzsche

Nietzsche je mrtev.

  • Bůh

hanny 2

Nevím,jestli Bůh /osobně v něho nevěřím/,ale můj osobní Anděl strážný určitě musí existovat,protože už bylo v mém životě hodně situací,kdy jsem měla neuvěřitelné „štěstí“.

anonym

Samozřejmě, – jde o tzv. všeobecné blaho společnosti s osobním prospěchem. Ale možná se pletu?

anonym

Věčná otázka, stejně jako nekonečné odpovědi zde, více viz odkaz:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­151&q=b%C5%AFh

Drap

Jeli Buh – Bůh, tak záleží na tom, jakou máš víru. Křesťanství uznává jednoho Boha, tak potom ne, některé náboženské směry uznávají spousty bohů, tak pak by to bylo možné.

poa.li

Myslím, že jich existuje cca. 7 miliard. Jde o to naučit se ho v sobě rozpoznat…

BELA81

Ano,myslím si že je.Pro jiné je to přítel který je v nás.Myslím že každý má v hlavě nějaké myšlenky a když si tak vnitřně povídáme tak jako by jsme si povídali s osobním přítelem s osobním bohem se svědomím.Jinak to nazýváme ale je to vše stejné.Pomáhá nám to v těžkých chvílích aniž si to uvědomujeme.

jendahun

Určitě existuje.Já když jsem nasraný,nadávám: Bože,za co mě trestáš? …a hned se mi uleví.Padnou i horší nadávky,ale účinek je stejný.
Já osobně věřím v něco na způsob „velikého ducha“.Něco,co je obsaženo v lese,v přírodě,ve všem živém,ale i v kamenech,kop­cích i řekách.Věřím tomu,že nade mnou drží ochrannou ruku a když zlobím,pěkně mne nakopne.To mi ale nebrání v tom,abych toleroval i jiné božstvo a když projdu okolo kapličky,v duchu poděkuji za to dobré co dostanu,i jinému bohu.Když mě nas…tak samozřejmě nadávám.Proč by mě to měl mít bůh za zlé,když jsem jeho nedokonalé dílo?

MK44

Pokud některým svým pocitům, nápadům, svědomí, talentu, vnitřnímu hlasu apod. říkáte Bůh, pak jakožto informace existuje. Biolog to může označit jako konstelaci části Vaší neuronové sítě. Pro mně za mně. Nejdůležitejší asi bude, k čemu Vás vede.

K zamyšlení

Zde něco málo k zamyšlení:

http://www.kza­mysleni.estran­ky.cz/