Dr. Darko

Myslíte si, že by česká vláda měla nakoupit F35, nebo raději zůstat u gripenů?

Nejlepší odpověď
Drap

Paní Černochová řekla, že je musíme nakoupit, tak je nakoupit musíme. Tak už nezbývá žádný prostor pro o, něco si myslet. Hlavně se musíme zamyslet z čeho to zaplatíme. Zaslechl jsem informaci, že po dobu působení F35, včetně údržby , modernizace a podobně to bude stát cca 3,5 bilionu korun. Vláda na to nemá, takže bude muset zvýšit podstatně daně, znovu sebrat z důchodů, sebrat zdravotnictví, školství rozvoji, vědě a dalším resortům. Ale pokud vše vyjde podle plánů, tak už v roce 2035 se jich bude Putin bát, pokud se dozví že je máme.

Další odpovědi
led

Celú dobu sa hovorí o kúpe F35, ale akosi sa mlčí a finančnej náročnosti prispôsobenia vzletových a pristávacích dráh a zázemia letiska. Alebo sa vyradia diaľnice a využijú sa pre F35?
Gripeny, okrem nižších nákladov na kúpu a prevádzku, môžu využívať aj doterajšiu pozemnú základňu bez zvýšených nákladov.

dodatočný pokus o (zvrátený) humor v zmysle hesla Marie Antónie Habsbursko-lotrinskej (Mária Antoinetta, francúzska kráľovná):„…nemajú chlieb? Tak nech jedia koláče!“
Ale, možno sa v zmysle starorímskeho hesla „chlieb a hry“ pre krajšiu budúcnosť sa kupujú F35 v zmysle novelizovaného hesla „koláče a prácu“. A všetci budú pracovať, nezamestnanosť sa odstráni a miesto chleba budú jesť koláče.

zjentek

Myslím, že česká vláda vám voličům něco slíbila. Tak tedy nevím, PROČ by měla nakupovat stíhačky na úkor plnění těch slibů. Až splní, co slíbí, tak ať si třeba koupí, pokud i pak bude nadále trvat zájem. Děkuju.

INRI

zde je odpověď

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/potrebujeme-skutecne-drahe-stihacky-f-35-nebo-staci-levne-stihacky-gripen-e

Kryšpín

1 hodina letu 40 tisíc doláčů Gripeny polovina

Pepa25

Dobrá otázka, ale obávám se, že pro její zodpovězení nemám dostatek informací.