jirka F

Můžu si dát do kávy místo smetany acidofilní mléko?

Jako náhrada smetany.

Nejlepší odpověď
cappuccino

Muzes. Ale proc bys mel prznit kavu? Je to lahodny napoj, tak by se s nim taky tak melo zachazet! Bud bez smetany nebo vubec. Muzes pit i neco jineho!

Další odpovědi
Rokio

Ano. Zakázané to není. Bude z toho ale pak humus.

zjentek

NE, NESMÍŠ!!! 🤪…😁

Budeš to mít kyselý🤢🤢🤮, ale… Do kávy je taky dobrý ždibec kakaa!

Drap

CHuť ale bude jiná.

Filip84

Můžeš si dát do Kaffee, třeba, utopence, zavařeninu, tlačenku, citron, můžeš si do Kaffee pokrájet frankfurtský párek a říkát tomu „frankfurtská káva“! 🤪

Jestli to bude náhrada smetany?

Záleží na tom, za jakýho konce to vezmeš:

  • bude to náhrada vložky, dodatku. Ono i když do Kaffee strčíš, namísto smetany, formu na tvarování vánočních perníčků, tak to bude vložka. Sice se nedá pít, ale zato je trvanlivá. 🤷‍♀️ Taková formička v Kaffee je, vůbec jí to nevadí, jen si tam takto hoví. 🤓
  • bude to náhrada barviva. Skrze smetany působení změní Kaffee barvu, a to směrem k bílé. Když do toho Kaffee, namísto smetany, vrazíš acidofilní mléko, tak to Kaffee taky změní barvu, a taky směrem k bílé. Takže, co do vlastnosti změna barvy to náhrada bude, a dokonce i co do vlastnosti změny barvy směrem k bílé. Sádra by ale udělala stejnou službu! 🤓
  • bude to náhrada vlastnosti konečnýho nápoje: mlékovitosti. Ona smetana je mléčný produkt, acidofilní mléko je mléčný produkt. Krom podobné barvy mají společnou ještě jednu vlastnost: obsahují mléko. Takže je-li Tvým cílem mít konečný nápoj s typovým stupněm mlékovitosti, nahradíš smetanu acidofilním mlékem, syrečky, korbáčikom, nebo třeba skyrem. 🤓
  • nebude to náhrada chuti. Mléko je mléko, smetana je smetana. Omáčku k masu taky z mléka nezaděláš. Když nevíš proč: neřeš, nepřepínej, nebo jez více vitamínů. Nebo si kup medvídka mývala. Ano, i po acidofilním mléku to bude chutnat po mléce, ale jinak. Jo, a ještě jedna věc: acidofilní mléko je nechutně sladké! 🤢 Ale tak to Tobě nevadí, viď? 😅🤪

cappuccino

Ja jsem milovnice kavy. Proto si taky kavu na navstevach nedavam. Lide vetsinou nabizi tu nejlevnejsi kavu, ktera mi nedela dobre na zaludek, nebo rozpustnou kavu, ktera mi nechutna, anebo jsou schopni do ni skutecne nalit nakysle mleko. Setkala jsem se i s tim, ze mi nekdo nabidl kavu z kapsloveho kavovaru. Nic proti, kdyby kapsle nebyly tri roky prosle!!
Od te doby si ji dam radeji v kavarne nebo doma. Tam vim, co piji. A ochucuji si ji skorici a kokosovym olejem!

Filip84

cappuccino: Já mám rád caife Gaelach a Einspänner Kaffee. Jenže se to moc nesmí dělat z espressa z vlašský Maschine na výrobu espressa, protože vlašská Maschine na výrobu espressa Kaffee totálně spálí! 😅 To, prostě, nedává logiku: vraž do tý Maschine čaj – a uvidíš! 😅 A nebo cappuccino – vidíš to! 😈

Ne: French Press. No jo, no, jenže vysvětluj to buranům, co maj rádi „piccolo“ a „expreso“! 🤪😂