Avatar uživatele
Edity

Můžu mít řidičák na auto ?

Chci se zeptat já jsem kardiak jako nemocný srdce a mám epilepsii a zajímá mě jestli můžu mít řidičák na auto ?

Upravil/a: Edity

Zajímavá 0 před 15 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

V České republice jsou na prokázání zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel stanoveny určité podmínky. Epilepsie i kardiální onemocnění mohou v některých případech znamenat omezení z hlediska zdravotní způsobilosti k řízení.

Obecně platí, že pokud trpíte epilepsií, může vám být řidičský průkaz vydaný pouze za určitých podmínek, například pokud jste byl/a dlouhodobě bez záchvatů.

Co se týče kardiálních onemocnění, záleží na konkrétní diagnóze a na tom, jak moc ovlivňuje vaši schopnost řídit bezpečně. Například u lidí s pokročilou srdeční insuficienci může být řízení omezeno.

Konečné rozhodnutí o tom, zda můžete získat řidičský průkaz, bude záviset na posudku lékaře, který provede zdravotní vyšetření. Doporučujeme se poradit přímo s lékařem, který léčí vaše onemocnění, nebo s odborníkem na medicínu dopravy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Ne.

Ne kvůli tomu srdci a epilepsii, ale kvůli tomu, že jsi úplný debil a pacient s hlavou k tomu. 🤦‍♀️

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

To musí posoudit tvůj praktický lékař.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Jsi primo u zdroje, tak se zeptej lekaru!!
Zalecena epilepsie nemusi byt problemem.
Otazka je, jestli udelas zkusky, jak ridicak zaplatis a jakym autem budes jezdit. To vsechno je o financich.

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Ne kvůli té epilepsii. To ale musí posoudit lékaře.Filip nemá tak zcela pravdu protože řidičák mají i někteří debilové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Dotaz na Tvého lékaře. Dříve epilepsie uším znamenala automatickou stopku na auto, ale nejsem si jist jaký je aktuální stav. Dnes se dá lépe léčit, nebo alespoň kompenzovat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
plebs

Hele Edi když to nevyjde kup si ekologické auto Blesk má to omezenou rychlost a nepotřebuješ ŘP

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek