Maggie.b

Můžeme v ČR najít Buddhistický chrám?

Tak jako Lisa Simpsonová vešla do Buddhistického chrámu a tam si mohla kdykoli přijít meditovat aniž by ji někdo znal… Je také takový chrám v ČR?

Nejlepší odpověď
rynek878

V prvním buddhistickém chrámu v ČR
Město Vansdorf, ležící ve Šluknovském výběžku, přímo na hranici s Německem, si od ledna 2008 může ke svým stávajícím pozoruhodnostem přičíst novou kulturní položku: vietnamská komunita zde zřídila vůbec první buddhistický chrám v ČR. Lze ho najít na adrese Žitavská ulice č. 1904. Nejde o novou budovu, ale starší dvoupatrový dům, který se zvenčí odlišuje pouze vlajícími praporky a nápisem Chua Thien An.

Zdroj: http://www.me­zikulturnidia­log.cz/imigran­ti-v-cr/v-prvnim-buddhistickem-chramu-v-cr.html