tadeas.klime

Může zvýšení rodičovského příspěvku ve výsledku zhoršit možnost založení rodiny u silně odpovědých komunit.

Mějme dvě komunity. První která má minimální požadavky na založení rodiny a druhá která má silné požadavky na založení rodiny.
První má děti velmi brzo velmi hodně a generace jsou rychle po sobě. A druhé má děti velmi pozdě a velmi málo a generace jsou pomalu po sobě. Pokud zvýšíme příspěvek je možné že dojde ke zvýšení poptávky po základních statcích, zvýšení počtu první komunity, snížení produkce pro komunity se silnými požadavky a tedy zpřísnění podmínek pro silně podmiňující komunity a následně paradoxně ke stižení možnosti založení rodiny u silně odpovědných komunit.
Nebylo by vhodnější příspěvek úplně zrušit a tím podpořit odpovědné komunity?

Odpovědi
da ny

S veškerou úctou , to je zase nějaká bl.... hloupost.

Ne.
„Zakopaný pes“, je přece jinde.
Těch 50 tisíc, ani sto rodičovského příspěvku, o tom nerozhoduje 😉
V anketě chybí „jiná možnost“, pro volbu odpovědi.

Drap

S veškerou úctou , to je zase nějaká bl.... hloupost.

Nelze odpovědět, chybí jiná možnost. V rodičovském příspěvku to neni.

tadeas.klime

? Ti jenž chtějí děti si je pořídí i bez příspěvku a ty jenž motivuje zvýšení příspěvku o 50tis mít děti nebo jich mít více asi nebudou plně nejlepšími rodiči rodiči? …
Ale jde o to že i ti zvyšují poptávku, mění přebytky nutné konzumace nad produkcí a „ztěžují´“ založení rodiny těm jenž chtějí děti až si pořídí/ koupí dům(malá elasticita nabídky), splní společenské normy, …