Naomi024

Může zubní kámen růst na rovnátkách?

Na jedné části drátku u mojich rovnátek jsem si všimla že mi, asi, roste nějaká tvrdá bílá hmota. Vůbec nevím co by to mohlo být protože zuby si čistím ráno I večer, dokonce všude sebou nosím a používám mezi zubní kartáček. Navíc samotný zubní kámen na zubu kde to roste nemám, vypadá to jakoby to čistě rostlo z/na rovnátek.
Je vůbec možné že by zubní kámen rostl přímo na rovnátkách? Hledala jsem na internetu a nemůžu nic o tom najít ani v zahraničí.
Nebo nevím jestli jsem se tak zapomněla a zubařka mi to tam dala na upevnění. (vypadá to jakoby to rostlo z toho zámečku a pokračuje to pár milimetrů na pružinku)

Nejlepší odpověď
elkon

Zubní kámen neroste, ale usazuje se. Tam, kde k tomu má podmínky.

Další odpovědi
MichaelOffic

Je to jak s varnou konvici, taky se dělá postupně na materiálu.

da ny

Viz. elko
Zubní kámen se usazuje tam, kde je nedostatečná ústní hygiena.
Tedy i na těžko přístupných místech.
Běžným kartáčkem se tam nemusíte dostat.i když se snažíte poctivě čistit.
Jistě máte speciální mini kartáček na fixní aparátek.
Důležité je důkladně vyčistit hlavně zuby. :)