Boy 13

Může úder míčem do oka oko poškodit?

Třeba při fotbale, když hrajete a dostanete ránu míčem na oko. Co se v ten moment s okem stane? Nemůže se poškodit (hůř budeme vidět), nebo nehrozí dokonce oslepnutí? A nemůže to oko začít třeba krvácet? Děkuji.

Odpovědi
elkon

Záleží jak k tomu dojde. Poškození hrozí.

Rokio

Podle mě oko v takovém případě bude jen opuchlé nebo bude modřina u něj.

Viktorie II.

Oko je v oční jamce, a úder míčem by neměl poškodit oční bulvu.

podger

Ještě pořád máš tu gravitační studnu pod očima, dávej na sebe pozor. Ale už máš jednoho stejně chytrýho kamaráda, takže ty internety nejsou úplně na
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-si-v-respiratoru-a-ochrannych-brylich-zapichnu-trisku-pod-oko-az-do-krve-mohu-se-tamtudy-nakazit-kovidem

Dochy

Úder do oka – ano, může oko poškodit. Úder míčem do oka – vzhledem k tomu jak je oko chráněno (víceméně zapuštěno v lebce) a vzhledem k běžným rozměrům míčů (kopačák apod.) mi vážné poškození oka připadá dost nepravděpodobné.