Rohlik

Může si strojvedoucí během jízdy vlaku odskočit na WC?

Může nebo musí čekat až bude ve stanici? U osobních vlaků se to zvládnout dá – zastávky jsou v krátkém intervalu, ale u dálkových spojů to je už horší…

Nejlepší odpověď
annas

„Místo záchodu máme kbelík, zlobí se strojvůdci. Podle ČD to patří k profesi“

Vysvětluje zástupce ČD. – dovíte se v odkazu.

Podle Šťáhlavského patří delší doba mezi zastávkami k profesi strojvůdce. „Stejně tak chirurg, který operuje, nenechá otevřené srdce a nejde na záchod. Jsou určité věci, které s profesí souvisejí. Strojvedoucí řídí vlak a je logické, že ve stošedesátiki­lometrové rychlosti se nemohou sebrat a jít na WC,“ uvedl.

Zdroj: https://zpravy­.idnes.cz/mis­to-zachodu-mame-kbelik-zlobi-se-strojvudci-podle-cd-to-patri-k-profesi-149-/domaci.aspx?c=A090826­_150222_domaci_a­br

Stejný dotaz
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/maji-lokomotivy-cd-wc-pro-strojvedouci-v-pripade-potreby-jit-na-velkou

Vypadá to, že se nic nezměnilo.

Další odpovědi
Kepler

Před časem bylo tohle téma v TV. Na lokomotivě prý ani není záchod, fíra nesmí opustit řídící stanoviště. Tak si ulevují všelijak, třeba do flašky. Možná proto v lokomotivě nevidíme ženské 🙂

anonym

pokud má zástupce tzv. kolegu strojvedoucího tak ano mohl by si jít odskočit na WC ale jinak musí použít bažanta nebo mísu jakou používají v nemocnici …

plebs

Když občas vidím kamioňáka jak do stoupání čte noviny, neb 'tuká důležité zprávy, tak je i možné, že si odskočí