Rokio

Může se v současné době stát člověk polobohem?

Ve starověku to bylo možné. Takový Leonidas či Caesar byli prohlášeni za polobohy. Faraoni byli dokonce bohové a takový Xersés byl považován za boha.

V současné době se scientologové považují za potomky nesmrtelných bytostí, což k bohům není tak daleko.

Nejlepší odpověď
Filip84

Bůh je domněnka, proto i polobůh je domněnka.

Jestliže se chceš považovat za poloboha, považuj se za poloboha, officiálně certifikovaný pacoš s hlavou už si, tak: žádný problém.

Scientologie je kult, jako katholicismus, jehovismus, mormonismus, etc. etc. etc. Takže, jako katholíci věří tomu, že na sviště lze zadělat bez píchání, nebo že lze vzít člověka „na nebesa“, i s fysickým tělem, aby tam zevloval „věčně“, tak – třeba – scientologové věří, že – ten nebo ten bazmeg – je potomek toho nebo onoho, a proto je bůh, polobůh, nebo co já vím, co ještě.

Ale pořád je to víra, irracionální, nic víc, nic míň.

A neptej se furt na to samý dokolečka dokola! 👿 S polobohy už taky kušníš po 101×! 🙄

Další odpovědi
aliendrone

No, určitě znám pár poloBLBŮ. Jejich existence je nepopiratelná, neznáš nějakého? 😉 😁 😁

Drap

Znáš snad nějakého poloboha? Zamysli se nad tím a odpověď najdeš sám.

tituly

Kdyby šlo jen o veřejné vnímání a status, tak od toho je tu apoteóza. Ani tebou uvedení nebyli skuteční bohové a polobohové. Jen za ně byli prohlášeni.
Pod vlivem kultu osobnosti a velké slávy by to šlo i v dnešní době.

Leonidas nebyl prohlášen za poloboha. Caesar byl prohlášen za boha, jako někteří římští císaři. Ale třeba Alexandr Veliký byl prohlášen za syna boha, takže za poloboha.

Roman71

Takových „potomků bohů“ tu histoticky bylo hodně, přes faraony, různá kmenová (polo)božstva, až po řecko/římskou kulturu. V dnešní době jsou „zbožňované“ osobnosti snad ze všech oblastí, i tam, kde to přestalo být zábavou a udělal se z toho průmysl (rozumějme dobře placený byznys). Takže, chcete-li být pro ostatní „bohem“ (současnou modlou), dobře si to rozmyslete, protože konkurence je velká!

Ps: To ovšem nemá nic společného s pravým Bohem (domněnky stranou) 😉

cappuccino

To jako od hlavy k pasu nebo od pasu dolu??