zdenek l

Může se v ČR jezdit na biopaliva?

Kde se dají popř. koupit?

Odpovědi
dubraro

Může a taky jezdí. Nafta i benzín na všech pumpách obsahují podíl biopaliv. Etanol E85 se prodává na některých pumpách.

Zdroj: https://www.benzin-nafta.eu/cerpaci-stanice/cerpaci-stanice-na-ethanol-e85/

zdenek l

Vláda zrušila povinné přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty. Znamená to, že v ČR se biopaliva používat nebudou?

Pepa25

Ne, pokud vláda zrušila přimíchávání biopaliv do běžných paliv, tak to nic neříká o možnostech jiného prodeje jiných paliv, např. E85