Yeeeeeee

Může se niva zkazit?

Jak to poznám?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Nemůže se zkazit…Mickaël Bernon vysvětluje: „Kvalitní sýr, ať už s plísní, nebo bez ní, se zkazit nemůže. Je to svým způsobem živý produkt, který se časem mění. Když ho zapomenete v ledničce, určitě neriskujete zdraví, maximálně nepříjemný chuťový zážitek. Jinými slovy: sýr je špatný, když už vám nechutná.“

Zdroj: https://www.pro­zeny.cz/clanek/mu­ze-plesnivy-syr-zplesnivet-jak-se-nenechat-nachytat-pri-nakupu-41487

Další odpovědi
nyjono

Může.
Poznáš podle vůně, barvy, konzistence.

Gonfaloniér

Pouští takové žluté šťávy. Řekl bych, že přímo „žlukne“ a tvoří se na ní nové plísně – ty které tam nepatří. Je to poznat i na sáčku/obalu, protože čím je ten sýr starší, tím je takový mokřejší
A pronikavěji smrdí.