dust8

Může se někde za Plutem nacházet další zatím neobjevená planeta?

Nejlepší odpověď
Edison

Pluto je už nějakou dobu zařazena mezi „trpasličí planety“. A je jich tam prej spousta.

Další odpovědi
Kepler

Určitě ano, již pár let se opět probírá diskuze o existenci planety č. 9. V současné době je Pluto zařazeno mezi trpasličí planety, ale vůči jeho klasifikaci pořád někdo remcá. Takových planet je v Kuiperově pásu více a dokonce větších než Pluto. Mně osobně fascinuje hypotéza, že ne jen planeta, ale dokonce i skoro nedetekovatelný hnědý trpaslík Nemesis. Má mít velmi dlouhou dobu oběhu o silně eliptické dráze a v době průletu vnitřní sluneční soustavou odchyluje spoustu komet a asteroidů, což způsobuje pořádný chaos v jejich oběžných drahách. Tehdy na Zemi padá množství těles a periodicky pravidelně způsobují doby ledové. Je to jen nepodložená hypotéza, ale mně se moc líbí.

dubraro

Zecharia Sitchin napsal řadu tlustých knih, v nichž předpokládá existenci (tehdy) desáté planety, nazývané Nibiru nebo Marduk.