Může se líhem dezinfikovat rány ?

Koupil jsem 60% líh na očištění jehly když si chci propíchnout beďáka , ale je možné tím dezinfikovat i ránu samotnou popřípadě třeba větší nebo i větší když bych se odřel nebo řízl . ???

Nejlepší odpověď
elektrikář

Povrchová poranění a škrábance ano. Bývala to základní část jódové tinktůry. Dnes je mnoho jiných desinfekčních přípravků třeba Ajatin.Můj děda mněl v lihu naloženou Arniku, mně s tím ošetřil kolena, a sám se desinfikoval štamprdličkou vnitřně.

Další odpovědi
mosoj

Líh, ajatin, jodová tiktura, peroxid vodíku jsou desinfekce !
U toho líhu je to tak, že je tím účinnější čím je silnější. Proto se raději do lihu přidává ještě nějaká sůl jodu pro větší účinnost a navíc silný dost pálí .
Klidně ho použij.
Pro desinfekci tohoto typu, mimo kysličníku platí že by neměla přijít do rány. Desinfikuje se jen okolí rány. Běžně se to ale nedodržuje.

Conchus

Jistě, ale dochází k menší nekróze rány. Doporučuji mast Betadin a flastříček