ADAAAM ^¬^

Když se řízneme nebo odřeme, proč nás to bolí?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak hluboko jste se řízl. Rána povrchová poškodí kůži, hlubší jindy třeba šlachy, přeruší nervová spojení, případně může zasáhne i orgány.

Samozřejmě, když se „přerušila“ celistvost kůže, podráždí se nervová vlákna, tudíž zásah bolí. Stejně u odřenin, i když tam jde většinou jen o povrchová zranění.

Pokud jde o akutní zranění, bolest varuje, že není něco v pořádku, že je třeba ráno ošetřit a opatrně např. s pořezanou rukou zacházet, nechat ji v klidu.

Když se rána hojí, bolest se snižuje, pokud nedojde k infekci.

Jak snížit bolest, si přečťte v odkazu. Pokud bolest nepřechází, může to mít i jinou příčinu.
http://moderni­hojeni.cz/

Vzpomeňte si na biologii a receptory bolesti.

Další odpovědi
dr.luha

Je to ochrana proti poškozování organismu a slouží k zachování jeho integrity.

klumprt

Abychom o tom věděli a nešli se třeba koupat někam do močůvky.

orestez

Ano, nás to bolí, stejně jako když čtu o havárii cizich lidí. No nebolí odřenina nás, ale nadrozkošatelému lidskému mozku, který přebyl obyčejné žití, které by zůstalo na původních hodnotách brouků. Bolí to toho našeho vnitřního parazita, jenž prevzal vládu nad většinou tělesných orgánů. Díky tomu započíná proces aktivace bílých krvinek, info tělu, vzbuzení imunitního systému, který si ale žije nezávislým životem a nakonec dojdr k hojení rány. To ostatní, které nefungovalo, to umřelo a jsme tu my.

orestez

@An, tentokrát dr. luha