Phetrick

Muze se clovek s kratkozrakosti stat vojakem z povolani, i kdyz treba nosi kontaktni čočky?

Nebo musí mít zrak naprosto v pořádku? Napadá mě maximálně situace kdy musí koukat pod vodou a nebo je třeba na nějaké misi, kde si je nemůže vyměnit.

Nejlepší odpověď
marci1

Citace dotazu zájemce o povolání vojáka ohledně zraku :
" Mám šanci dostat se do armády, když mám dvě dioptrie?
K posouzení zdravotní způsobilosti uchazeče je kompetentní pouze lékař vojenské nemocnice po příslušném vyšetření.
Stejná odpověď platí i pro otázky týkající se alergií, krevního obrazu, dřívějších úrazů apod."
http://kariera­.army.cz/cz/pro­fesional/8561/nej­castejsi-dotazy

Další odpovědi
anonym

Do jisté míry nejsou oční vady překážkou služby v AČR.
A – uvědom si, že všichni vojáci nejsou piloty…
😉

mosoj

A co plynová maska ?

Pochybuji že v dnešní situaci by si vybrali člověka s brýlemi.

Do války ano, tam je každá hlava dobrá.

honza19hk

proč by nemohl,armáda není jen to co vydíš v televizi.Má desítky oddílů a divizí třeba ženisti,pyrotechni­ci,armádní hasiči,lékaři atd…pravdou je že na nějaké misi v pouštním a prašném prostředí (jako je třeba Afghanistán,Irák atd..) by byly spíš na obtíž v tom prachu.