Hory123

Povolání lékař

Co mám udělat pro to, abych splnil požadavky? Co mám vystudovat, vyučit se? Výhody, Nevýhody, Uplatnění na trhu práce, Předpokládaná reálná mzda. Děkuji

Doplňuji:
Prosím a ty výhody a nevýhody tohoto povolání?

Nejlepší odpověď
Drap

Vystudoat střední školu, po maturitě na medicínu 6 let. Po absolvování nástum v některé z nemocnic, kde získáš během cca 5 – 6 let atestaci. Při volbě praktického lékaře ji lze získat i dříve cca 3 roky. Uplatnění na trhu práce relativně dobré u nás i v zahraničí, nástupní plat cca 16,000, který však poměrně rychle může narůstat.

Další odpovědi
quentos

Vystudovat lékařskou fakultu některé z univerzit (obyčejně min. 6 let), získáním diplomu ovšem dřina nekončí, protože musíte ještě udělat atestaci.
Dobrou přípravou na lékařskou fakultu bývají gymnázia. Chce to mít dobré výsledky v biologii, chemii, jazycích… ale i být šikovný a zručný.
Uplatnění na trhu práce nesporné, lékařů není nikdy dost. Výše jejich platu závisí na letech praxe, která mají za sebou: http://www.ste­fajir.cz/?q=pla­ty-statnich-lekaru