Rokio

Může rodič kontrolovat dítěti e-maily?

Nejlepší odpověď
marci1

Neměli by to dělat. Pokud je dítě rozumné, tak je vše o.k. Některé děti jsou však jak odvázané z řetězu, nebezpečí podceňují, dokonce je přitahuje. Je to těžké. Psychologové kontrolu e-mailů dětí nedoporučují a říkají, že důvěra je ve vztahu rodič-dítě mnohem větší vklad než kontrola. Rodiče jsou ale zodpovědni za výchovu, tedy i za prostředky, kterými ji provádějí, až do 18 let věku dítěte.
Ovšem už dovršení 15 let, kdy se z dítěte stává občan, je dítě mentálně zralé vyjádřit se k tomu, zda chce být kontrolováno a sledováno. 🙂

Další odpovědi
ivzez

Co si představuješ pod obratem „kontrolovat e-maily“?

Rodič má v rámci zajištění bezpečnosti dítěte nejen právo, ale i povinnost
kontrolovat, s kým se jeho děti stýkají, s kým komunikují, případně – v případě
nejasnosti – prověřit kontakty (např. ze sociálních sítí, kde se kdokoliv může
vydávat za kohokoliv).

Míníš-li čtení e-mailů → pak ne. Listovní tajemství
se vztahuje i na elektronickou korespondenci.

Kepler

Může.