Avatar uživatele
dáma z ČR

od kolika let může být dítě doma samo?

např.když rodiče jedou na dovolenou a potomek chce zůstat sám doma.(od 15 nebo 18let?)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Deli před 4265 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Zákonná úprava na to neni. Záleží na vyspělosti dítěte a na rozhodnutí rodičů. Do 18 let za něj stále zodpovídají.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?aramah Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Jak píše Drap, do 18 let máte za dítě zodpovědnost. Já bych asi nechala dítě v 15 letech doma samotné, ale buď jen krátce (1 noc) nebo bych zajistila návštěvy a kontroly, případně pomoc s domácností, vařením.. příbuznými. Ale stejně, týden by se mi zdál dlouhý.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Já bych asi po celou dobu dovolené 15-ti letého potomka samotného doma nenechávala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alex.agent

Podle toho, jak je dítě zodpovědné a dokáže se o sebe postarat. To musíte vědět jestli by vaše dítě zvládlo být samo doma…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

tak, jak říká drap, ještě dodám svůj názor, třináctileté dítě bych nenechával samotné déle než jeden den, od těch 15 let vlastně dle zákona už může mít vlastní dítě, takže by jej měli mět rodiče už dobře vychované, mělo by si obstarat jídlo, apod. takže i ten týden bych jej nechal samotné. Pokud se o něj bojíte, zajistit nějaké návštěvy příbuzných/přátel (vašich, né jeho ;) )

Zdroj: )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
emm.kate

Záleží na důvěře, kterou v dítě máte a na jeho samostatnosti, zodpovědnosti a schopnosti se o sebe postarat.
Co se mě týká, doma mě nechávali samotnou od cca 8mi let ( na den, víkend) , co se delšího intervalu týká od 11ti – rodina odjela na týdenní dovolenou,ale nechali mi samozřejmě číslo na babičku :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek