Avatar uživatele
Rokio

Může osmileté dítě šetřit?

Podle mě určitě ano. Uvedu několik příkladů. Zde jsou:

  1. Může se místo koupání sprchovat.
  2. Může zhasínat v místnostech, kde nikdo není.
  3. Může nenechávat zapnutou televizi, když se na ní nikdo nedívá.
  4. Může třídit odpad (tím šetří životní prostředí).
  5. Může si k narozeninám přát peníze a požádat rodiče, aby mu je uložili na spořicí účet.

A těch příkladů by se našlo daleko více. Navíc spousta lidí tohle nedělá, takže to nejsou úplné samozřejmosti.

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 578 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
paul1

ano

Viděl jsem ukázku s učením malých dětí k šetřivosti už v základní škole.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

ano

Ano, já jsem si šetřil například antiperle, kulaté balení mi vydrželo bez problémů měsíc i déle 🤷‍♂️

https://aukro­.cz/retro-bonbonky-lipo-antiperle-liberec-i-s-puvod-kulicky-cssr-7009761603?gc­lid=Cj0KCQjwnbmaB­hD-ARIsAGTPcfXTRO2qDX­i0PdwrDHRyl1VPtKC3R4rTy­FoULd0cRZJay1Qj1XE­iqOcaApOYEALw_wcB

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

ano

Ano šetřit může.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

ano

Ano, i 8lete dite muze setrit. Ale to, co ty uvadis, jsou spis priklady chovani, ktere diteti automaticky davaji rodice.
Dite si spis muze setrit ze sveho kapesneho nebo penez, co dostava od prarodicu. Treba touzi po nejake drahe hracce, tak si na ni muze nasetrit.

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VaclavZeman

jiná odpověď

Sice mi trvalo, nez jsem se proboxoval tou tzv. anketou, ale konecne jsem tu a pisu. Ja uz od mala dostaval nejakou tu stovku od dedy a potom jsem zvaval devcata ze skoly na rande. To ani neuverite, ze kdyz jsem byl maly, tak jsem byl hrozne krasne dite. Ale uz to neni to, co byvavalo. Kdyz jsem kdysi potkal spoluzacku, se kterou jsem chodil prave na zakladku, tak mi rikala neco ve stylu: „Josefe, to snad neni mozny, jak jsi se mohl zmenit k horsimu.“ Tehdy jsem jeste nenosil ksandy, takze mi i pred ni spadly kalhoty a protoze nenosim spodni pradlo a byvala spoluzacka me nasledne nazvala „prasetem“, mohu usuzovat, ze byla videt moje klobaska. No nic no, nikdo neni krasny navzdy. Dekuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aevul

ano

Odpověděl sis sám, nevidím smysl otázky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Porkman

ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek