Jak může dítě získat 10 000 Kč?

Je mi 13 let. Chci si koupit nový nábytek a věci do mého pokoje. Kapesné mám 70 Kč týdně, od září budu mít měsíčně a bude to 350 Kč. To je něco přes 4000 za rok. Teď mám pár stovek, protože si pořád něco kupuju. Klidně budu kupovat méně, ale musím kupovat z kapesného věci svým zvířátkům – křečkovi a rybičkám. Někdy si koupím i něco jiného. Takhle bych měla 10 tisíc nejdřív za 3 roky. Já je ale chci co nejdříve. Jak si může dítě vydělat peníze?

Nejlepší odpověď
Rokio

  • můžeš prodávat limonádu na místě, kde chodí hodně lidí
  • můžeš se s rodiči domluvit, že budeš vykonávat domácí práce nad rámec svých povinností a za ně si necháš zaplatit (vysvětlivka: Kromě svých obvyklých povinností budeš doma dělat něco navíc.)
  • můžeš sousedům, pokud tě znají, uklidit zahradu (vytrhat plevel, sbírat listí, posbírat shnilé ovoce atd.), nebo jim venčit psy za úplatu
  • můžeš vypomáhat v domácnostech dobrých známých a přátel tvých rodičů
  • můžeš prodávat věci vlastní výroby, pokud umíš vyrábět, nebo velmi dobře malovat
  • můžeš doučovat své spolužáky, kteří propadli, nebo učit někoho cizí jazyk, pokud ho velmi dobře ovládáš

Další odpovědi
da ny

Chápu tvé přání a touhu po novém pokoji. Nesplněných snů a přání má každý
člověk v životě dost a dost.
Už jsme ti nedávno odpovídali. Přestaň stresovat sebe a maminku .)
Bude fajn, když přestaneš být „posedlá“ myšlenkou na nový nábytek.
Důležité jsou v životě jiné hodnoty/věci. Neplýtvej energií a soustřeď ji tam,
kde bude užitečná!

Nebo si šetři z toho kapesného a děkuj, že nějaké dostáváš.
Od 15 – 16 let si můžeš hledat „brigádu“.

A ano, na některé věci se šetří 3, 5, 10, 20 a více let.
Dospělý člověk to někdy řeší půjčkou od banky. Často pak má problém
se splácením. Nebo ty penízky chybí a nejsou jna iné věci, než se dluh splatí.

Drap

Já bych toho chtěl aq taky to nemohu mít hned. Musíš si rozmyslet co chceš. Legální způsob jak ve 13 vydělávat neni, pouze uměleckou činností.

ondra5566

Peer2Profit Tady tím si můžeš vydělat pár dolarů měsíčně že jim půjčuješ přebytečnou wifi
Když se zaregistruje někdo přes můj link dostane až vydělá pět dolarů ještě pět navíc
Plus já bych byl rád. Čím víc je připojených zařízení k tvému účtu tím víc máš peněz plus když pozveš někoho přes svůj link máš nějakou část z toho co on vydělá plus nic mu tím nebereš. Po registraci se musí stáhnout ještě taková apka do počítače to tam uvidíte to trvá tak 3 minuty…
Nic velkýho ale lepší než nic za to že to běží jenom v pozadí a nezatěžuje to wifi. https://p2pr.me/16616004­67630a02d3715c6

annas

Rokio,

přehlédla jsem věk, od 13 roků nemůže dítě prodávat.

Rokio

annas: Aha.

Zvidatel

Nevím jak to přesně je, třeba s tou liminádou, ale myslím si, že se svolením rodičů (a s jejich dozorem – nebo třeba zletilého sourozence ) by mohla tu limonádu prodávat.

da ny

Už mohu doplnit jen sem :)
Dítě je odkázáno na finanční dary od rodičů, které nejsou nárokové.
Pouze na dobrovolnosti rodičů a dalších dospělých.
(Tytam jsou časy, kdy malé děti „dřely ve fabrikách“, aby pomohli
rodičům vydělat trochu peněz na jídlo nebo ošacení).