rob1

Může mi vybrat člen mé rodiny vypis ze zdr. dokumentace?

Může mi vybrat člen mé rodiny vypis ze zdr. dokumentace? Jsem Slovak žijíci v CZ, a tento výpis potřebuju do zaměstanání. Doktora tu nemám zatím. Mám ho na Slovenku…

Děkuji
Doplňuji:
Tu praci mam pres agenturu, ta po me zada výpis.
Jak mam tedy postupovat?

Nejlepší odpověď
ivzez

Zkuste svému lékaři zavolat a dohodnout se s ním,
jestli by Vám výpis nemohl zaslat poštou, nebo
za jakých podmínek by jej předal někomu z rodiny.

Výpis ze zdravotní dokumentace do zaměstnání nepotřebujete
(zaměstnavatel nemá právo jej po Vás vyžadovat)
a není potřebný ani pro vstupní prohlídku do zaměstnání
(žádný zákon Vám neukládá výpis předat závodnímu lékaři).

Já bych lékaři, kterého jsem si sama nevybrala,
a ke kterému nemům důvěru (ani tu nelze nikomu nařídit/uložit)
výpis ze své zdravotní dokumentace neposkytla…
Doplňuji:
Agentuře výpis odmítněte, zaměstnavateli do Vaší zdravotní dokumentace
ani do zdravotního stavu nic není. Zaměstnavatel potřebuje jen vědět, jestli
jste schopen vykonávat zamýšlený druh práce.

Jste-li ochoten výpis ze zdravotní dokumentace poskytnout,
je to Vaše dobrovolné rozhodnutí (není to Vaše povinnost).
Výpis ze zdravotní dokumentace poskytněte pouze lékaři,
v žádném případě zaměstnavateli!!!

Další odpovědi
brillant

Může po mně závodní lékař, požadovat výpis ze zdravotní dokumentace od mého praktického lékaře?

Výpis ze zdravotnické dokumentace je jedním z nezbytných podkladů pro provedení lékařské preventivní prohlídky za účelem posouzení zdravotní způsobilosti k práci v režimu „lege artis“. Lékař závodní preventivní péče požaduje od registrujícího lékaře zaměstnance výpis ze zdravotní dokumentace proto, aby mohl lépe posoudit, zda je dotyčný zaměstnanec zdravotně způsobilý k dané práci v daném prostředí. Postupuje tak v souladu se zákonem č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Pouze praktický lékař má k dispozici úplné a objektivní informace o zdravotním stavu a jeho vývoji, a to v kvalitě, která je pro vlastní posouzení nezbytná (přesné označení nemocí, informace o jejich vývoji a reakcích na léčbu, informace o výsledcích vyšetření, která pak není nutné opakovat).

Výpis by měl obsahovat vždy aktualizované informace o změnách zdravotního stavu od poslední preventivní prohlídky. Výpis ze zdravotnické dokumentace jako nezbytnou součást lékařské preventivní prohlídky hradí zaměstnavatel.
https://osha.e­uropa.eu/fop/czech-republic/cs/faq/­zdravotni_doku­mentace.php
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=v%C3%BD­pis+ze+zdravot­n%C3%AD+dokumen­tace&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

da ny

Každý zaměstnavatel požaduje vstupní zdravotní prohlídku, měl jste se na to včas připravit a výpis obstarat.
ČR: Pokud nemá lékař v kartě pacienta založen jeho písemný souhlas se souhlasem podávání informací,zpráv, vyzvedávání receptů NENÍ toto možné (výjimečně, pokud se znají osobně).
Zavolejte do ordinace a poptejte se lékaře, jak máte postupovat, co je třeba k vyzvednutí výpisu z dokumentace rodinným příslušníkem.

Je možné takový souhlas napsat, podpis ověřit ( na České poště- CzechPOINT, na městských úřadech, u notáře) a odeslat doporučeně rodině nebo lékaři).
Doplňuji:
S výpisem o zdravotním stavu navštivte praktického lékaře zde v ČR. Za poplatek Vám potvrdí způsobilost k výkonu zaměstnání (musí mít nějaké podklady). Děláme to tak všichni :D.
U některých profesí je nutné mít prohlídky v pravidelných intervalech.

ivzez

Závodní lékař je jediný lékař, u něhož nemáme právo výběru.
Vstupní prohlídku je nutné absolvovat u lékaře,
který zaměstnavateli poskytuje pracovně lékařské služby.

Uchazeč musí se závodním lékařem spolupracovat,
musí se např. podrobit některým vyšetřením.

Uchazeči ani zaměstnanci však nelze nařídit (a pokud vím, ani se jim žádný zákon nic podobného nařídit nepokouší), aby k závodnímu lékaři měli důvěru,
a aby mu předávali důvěrné informace o svém zdravotním stavu.

Já bych předala jedině výpis ve znění:
XY je zdravotně způsobilá/ý vykonávat „druh práce“ u „název firmy“.
n e b o:
XY je úplně zdravá/zdravý.

Je-li to k posouzení zdravotní způsobilosti nutné, může závodní
lékař potenciálního zaměstnance na potřebná vyšetření vyslat.

———
Se závodními lékaři je to problematické. Je jasné, že by zdravotní
způsobilost měl posuzovat lékař, který zná pracovní podmínky a pracoviště zaměstnavatele.

Ale nedovedu si představit, jak někdo zaměstnance přiměje
mít důvěru k lékaři, kterého si nevybrali oni sami…