Avatar uživatele
jirka F

Může koronavirus přerůst i ve světovou pandemii?

Je to vůbec možné?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1534 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Může a nejspíš přeroste.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Může, ale WHO a dotčené státy samozřejmě dělají všechno proto, aby k tomu nedošlo. Proto také WHo vyhlásilo PHEIC – globální stav zdravotní nouze.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Možné? Naopak bych řekl, že je to hodně pravděpodobné. Spíše mě překvapuje, že NĚKTEŘÍ ještě ani dnes správně nevnímají, co se na světě doopravdy děje. Všechny ty bouře, požáry, viry a nákazy, jak celých chovů zvířat, tak ostatní epidemie a to vše v jednu chvíli. Přitom vyhubit určitý druh je pro přírodu tak prosté… Není třeba vymýšlet nedozírnou katastrofu, když pro dokonalý účinek jí k zadělání na definitivní tragédii lidstva stačí souhrn několika jaksi přirozených „pitomin“, což už se děje, pokud nejsem slepý. Já přemejšlet jako ona, tak přidám jen pár zemětřesení a střelím „zedva“ správně strategicky rozmístěný vulkány a je vymalováno. A to se řekne homo sapiens sapiens… prdlačky! Většina těch homo chodí do práce, jako by se nic zlého nedělo. Chybí jim kritické myšlení. A teď se ptám: když máš chřipajznu, taky jdes normálně do práce a neřešíš to? Pokud odpověď zní ano, tak si v klidu počkej i na koronavirus a ten s tímto přístupem přijde, to si zapiš, ať už se bude jmenovat jak chce. No, chápu potřeby člověka a je mě jasný, že i brutální ekolog rozbije pár vajíček, když chce omeletu. Ale odtud potud s těmi vejci. V kontextu s výše uvedeným je třeba dát zkrátka bacha, abychom v nemoci něco nepřechodili, bo potom obvykle přicházejí komplikace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nejsem si jistý, zda již o pandemii jde. Afrika a Jižní Amerika např. ještě nejsou zasaženy. Ale četl jsem, že teoreticky by mohlo být zasaženo až 60 % obyvatelstva Země. Moc tomu ale nevěřím, protože se už zjistilo, že antivirotikum na SARS funguje i na nový koronavir. Prý se jen čeká na schválení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Jestli sis neráčil všimnout, už to dávno pandemie je.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Epidemie_ko­ronaviru_2019-nCoV

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek