Kelt

Může jít kdokoliv na libovolnou náboženskou akci?

Omlouvám se, někdy je těžké formulovat otázku několika slovy. Takže kdybych cestoval a přišel do jiné země, třeba do zemí Blízkého východu a šel do mešity, nebo v Izraeli do synagogy atd. Jen bych tam stál a koukal a díval se a poslouchal. Vstupní obřady bych provedl – vyzutí, omytí rukou a pod. Doufám, že neexistuje nějaká církev, nebo skupina lidí, kterým by to vadilo? A pokud bych náhodou zašel na obřad lidožroutů, že bych skončil jako oběť. Nebo bych neměl být tak naivní? Děkuji.

Nejlepší odpověď
hapiky

U nás asi ano, pokud nejsi čert, možná Jehovisté jsou uzavření.

Další odpovědi
Kepler

Někde jsou tolerantnější, jinde ne. Nevím, jak by to dopadlo, kdyby ses rozhodl chodit dokolečka dokola kolem Káby v Mekce, oděn v evropských šatech s křížkem kolem krku. Ale většinou, když respektuješ jejich zvyklosti a kde není cizincům vstup vysloveně zakázán, tak tě nesežerou.

Roman71

Samozřejmě, nikdo vás zavrhovat nebude, ani z řad Svědků Jehovových.
Kvůli šířícímu se viru v současné době se veřejné přednášky a shromáždění nekonají v Sálech Království, ale prostřednictvím videokonferencí.
To ale nic nemění na skutečnosti, že se může zúčastnit každý. Nekoušeme 🙂