Vandal

Může dospělý muž/žena změnit svou výšku?

Je možné u dospělého člověka ovlivnit (změnit) svou výšku – když vynechám následky úrazu či ´růst do země´ ve vysokém věku? Třeba ve 30 nějakým vnějším vlivem, stravou, sportem… či jinými faktory?
Zajímá mě to, protože je mi 20 a někdy do 17 let jsem už pár let nosila boty vel. 40/41 a noha dávno nerostla, až pak najednou od ňáký doby zničeho nic kupuji boty 39 maximálně 39,5 všemožných značek, střihů, typů i materiálů. Ve větších prostě najednou záhadně plavu.
Jde tedy běhěm života změnit svou výšku, co to způsobí?
Jak je vůbec možné že se mi chodidlo zmenšilo o dvě velikosti?
Mohl by se člověk opravdu ´natáhnout´ na tzv. skřipci?

Díky za odpovědi a případné jiné podobné zajímavosti o těle.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tělesná výška s velikostí chodidla v dospělém věku nemají co dělat. Zkus si sama změřit délku chodidla a pak to porovnej s deklarovanou velikostí, zejména u asijských šuntů. Ve velikostech bot je mezinárodně dost velký bordel.

Další odpovědi
ivzez

Mnohem pravděpodobnější než zmenšení chodila je změna číslování
obuvi. Jestli ještě někde máte starší obuv, můžete ji zkusit změřit.
Pravděpodobně zjistíte, že velikost 40/41 a 39/39,5 měří v cm stejně.

[Kupuji střídavě obuv ve velikostech 37, 37,5 a 38.
Při kontrolním měření všechny měřily 24,5 cm.]

pizlicka

já měla celý život 174cm,a od svých 33let,jsem začla rust,ted mám 175,3cm.začla jsem zdravě jíst,cvičím,pres­tala jsem kouřit,tak nevím.