Avatar uživatele
lopp

Kdo určil tabulku s výpočtem BMI?

Kdo vymyslel tabulku s výpočtem indexu tělesné hmotnosti? Jak můžem vědět, že je to adekvátní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5222 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

Index tělesné hmotnosti vytvořil někdy v letech 1830–1850 belgický vzdělanec Adolphe Quetelet při práci na svém systému „sociální fyziky“, proto se BMI někdy označuje také jako Queteletův index.

BMI se obecně dá považovat pouze za statistický nástroj, u konkrétního jedince je BMI příliš jednoduchým prostředkem, který ignoruje velké množství důležitých faktorů (např. stavbu těla, množství svalstva apod.). V klinické praxi se proto obvykle používají přesnější testy jako měření tloušťky podkožního tuku, impedanční měření atd.

BMI je nejužitečnější pro statistické průzkumy mezi rozsáhlejšími vzorky populace, nejčastěji pro zkoumání korelace mezi obezitou a jinými faktory. Důvodem pro použití BMI je, že pro jeho použití stačí v datech uvádět výšku a hmotnost. Pokud by v datech byly dostupné např. výsledky měření bioimpedance, byl by BMI zbytečný, to však pro běžné průzkumy obvykle neplatí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
alenka901

Výpočet BMI Pomocí BMI (Body Mass Index) neboli Indexu tělesné hmotnosti, který již v 19. století vymyslel belgický vzdělanec Adolphe Quetelet, zjistíte, zda je váha vašeho těla v rozmezí, v jakém by se měla nacházet

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Mrkni na stránky Wikipedie ve zdroji. Kdo ví, jestli tomu můžeme věřit, ale čemu se dá dneska na 100% věřit?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­dy_mass_index

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

Adolphe Quetelet

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek