Spartaboy

Může do vojenské nemocnice v Brně každý, nebo je to nějak omezeno?

Jedna zubařka, od které jsem odcházel, mě totiž doporučovala zubní ve vojenské nemocnici, a když jsem tam volal, tak mě sestra řekla, že berou jedině vojáky a ještě nějaký rodinný příslušníky nebo zaměstnance něčeho (to už bohužel nevím, jak to říkala, takže jen zhruba hádám, je možné, že o žádných rodinných příslušnících vůbec nemluvila). Vždyť i ministr Adam Vojtěch prohlásil, že všechny vojenské nemocnice slouží i jako civilní. Sakra.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, může každý, pokud ho vezmou. Jak známo, tak zubaři mají plno po celé republice.

Další odpovědi
da ny

Je třeba si uvědomit, že VŠ student LF – stomatologie je (a vždy bylo) pro stát
nejdražší. V současné době i finančně náročné pro rodinu (musí si často finančně přispívat na získávání praktických zkušeností ve fantomárnách, na spotřebovaný materiál).
Vysoké požadavky na přijetí ke studiu
Z přijatého počtu studentů dokončí studia v ročníku mnohdy jen polovina.
Pracovní postupy, používaná technologie, materiály, přístrojové vybavení i možnosti v zubních ordinacích se změnily a mění. Jsou především časově a tedy i finančně náročnější, než tomu léta bývalo.
Staří „dinosauři“ zvládli v pohodě, za den 15, 20 – 30 pacientů. V závislosti na délce pracovní doby. Nyní je průměený počet ošetřených pacientů kolem 10 (v závislosti na výkonech a délce ordinační doby). Tedy někdy 5 lidí, jindy 15. Jindy jen 3, výjimečně 15 a více.
Tedy stomatologů je obecně méně (první 2, 3 – 5 let se spíše „učí“ a získávají zkušenosti. V protetice „plavou“ někteří celé roky…
Dlouho potřebují dohled, konzultaci, školitele/zaměs­tnavatele (a někoho, kdo napraví jejich „boty“).

Ano, do vojenské nemocnice může každý pacient, pokud to dovolují kapacity jejich ambulantní a lůžkové části. Jako ve všech zdravotnických zařízeních.

Dochy

Pravděpodobně oficiálně všechny, ale často pokud mají ofic stop stav a ještě to není úplně nejkritičtější občas se smilují právě nad někým ze „zájmové skupiny“. Obvykle právě příbuzní aktuálních pacientů/klientů nebo někdo ze skupiny kde mají nějaký další zájem. Ve vojenské nemocnici bych vyšší pochopení pro vojáky očekával.