Avatar uživatele
Spartaboy

Může do vojenské nemocnice v Brně každý, nebo je to nějak omezeno?

Jedna zubařka, od které jsem odcházel, mě totiž doporučovala zubní ve vojenské nemocnici, a když jsem tam volal, tak mě sestra řekla, že berou jedině vojáky a ještě nějaký rodinný příslušníky nebo zaměstnance něčeho (to už bohužel nevím, jak to říkala, takže jen zhruba hádám, je možné, že o žádných rodinných příslušnících vůbec nemluvila). Vždyť i ministr Adam Vojtěch prohlásil, že všechny vojenské nemocnice slouží i jako civilní. Sakra.

Zajímavá 0 před 1352 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, může každý, pokud ho vezmou. Jak známo, tak zubaři mají plno po celé republice.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Je třeba si uvědomit, že VŠ student LF – stomatologie je (a vždy bylo) pro stát
nejdražší. V současné době i finančně náročné pro rodinu (musí si často finančně přispívat na získávání praktických zkušeností ve fantomárnách, na spotřebovaný materiál).
Vysoké požadavky na přijetí ke studiu
Z přijatého počtu studentů dokončí studia v ročníku mnohdy jen polovina.
Pracovní postupy, používaná technologie, materiály, přístrojové vybavení i možnosti v zubních ordinacích se změnily a mění. Jsou především časově a tedy i finančně náročnější, než tomu léta bývalo.
Staří „dinosauři“ zvládli v pohodě, za den 15, 20 – 30 pacientů. V závislosti na délce pracovní doby. Nyní je průměený počet ošetřených pacientů kolem 10 (v závislosti na výkonech a délce ordinační doby). Tedy někdy 5 lidí, jindy 15. Jindy jen 3, výjimečně 15 a více.
Tedy stomatologů je obecně méně (první 2, 3 – 5 let se spíše „učí“ a získávají zkušenosti. V protetice „plavou“ někteří celé roky…
Dlouho potřebují dohled, konzultaci, školitele/zaměs­tnavatele (a někoho, kdo napraví jejich „boty“).

Ano, do vojenské nemocnice může každý pacient, pokud to dovolují kapacity jejich ambulantní a lůžkové části. Jako ve všech zdravotnických zařízeních.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Pravděpodobně oficiálně všechny, ale často pokud mají ofic stop stav a ještě to není úplně nejkritičtější občas se smilují právě nad někým ze „zájmové skupiny“. Obvykle právě příbuzní aktuálních pacientů/klientů nebo někdo ze skupiny kde mají nějaký další zájem. Ve vojenské nemocnici bych vyšší pochopení pro vojáky očekával.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek