Petra02

Muze clovek ktery je trestany v Cr jet do jineho statu pres hranice? Myslim tim treba do Anglie.

Nejlepší odpověď
gecco

Jistěže…
Pokud na něj tedy není například vystaven mezinárodní zatykač.
😉
Do UK nepotřebuješ vizum a výpis z Rejstříku trestů nikde nepředkládáš.

Doplňuji:
DNB → jasně – proto píšeu, že není vhodné vyjíždět (takto) do ciziny, je-li na člověka vydán mezinárodní zatykač…
😉
A – samozřejmě, pokud jde o člověka z dané země vyhoštěného není úpúlně moudré tam zase lézt (tato varianta mne nenapadla).
😉

Další odpovědi
dnb

Pokud je člověk zrovna evidován v soudním řízení, taktéž by neměl opustit ČR.
gecco >>> OP se ale předkládá a podle něj si mohou zjistit, zda-li se nejedná o hledaného člověka nebo člověka, který má zákaz se pohybovat v jiném státě.

klumprt

Je jasné, že pravomocně potrestaný pachatel, který svůj trest vykonal, může odjet kam chce.

Pokud by se ovšem pobytem v cizině vyhýbal neukončenému trestnímu řízení, nebo výkonu pravomocně uloženého trestu, bude po něm vyhlášeno pátrání a bude vložen do Schengenského informačního systému (teď si nejsem jist, jestli zrovna Británie SIS využívá, ale řekl bych, že jo) a jakmile ho někde v EU vyšťourají, pošlou ho sofort domů.

Pokud se někdo vyhýbá trestnímu stíhání pobytem v cizině, může být taky odstíhán jako uprchlý a po návratu na něj může čekat hotový rozsudek na přivítanou.