Ellisa

Ahoj, zajímalo by mě, když člověk sedí 3 roky ve vězení, za jakou dobu se mu to vymaže z trestního rejstříku? Předem děk

trestní rejstřík

Odpovědi
anonym

Odsouzení lze zahladit po 5 letech. Podmínka je, že odsouzený po výkonu trestu vedl nepřetržitě řádný život po dobu pěti let, jestliže trest činil více než jeden rok a méně než 5 let. Výmaz z tr. rejstříku je imaginární, co se tam jednou zapíše, už tam zůstane, ale neobjeví se ve výpisu rejstříku trestů. O zahlazení odsouzení je třeba požádat soud. Vice ve zdroji.

Zdroj: http://rejstrik­trestu.mikros­tranky.com/zah­lazeni