hapiky

Může být vizionář považován za bratra proroka?

Odpovědi
led

Bez vízie niet pokroku. Bez proroka sa v živote zaobídeme ale bez vízie je život prázdny…

Sú z jednej rodiny ľudí s fantáziou – obaja pracujú s ľudskou predstavivosťou
Prorok – prorokuje, háda na základe ľudskej dôverčivosti, predvída, háda, vymýšľa si nevidené, neznáme, spolieha na ľudské dôveru, spája známe s neznámym,
Vizionár – na základe známých skutočností si predstavuje, odvodí neznámu budúcnosť,

Drap

Zleží na filozofickém pohledu. Podle mne ne!

ivzez

Ani podle mne ne, každý je „jiná kategorie“ (jiná rodina).