Rokio

Může být ateista stejně dobrý jako ten, kdo věří v Boha?

Podle mě je jisté, že když člověk věří v Boha a chová se podle Bible (nekrade, nevraždí, nesesmilní atd.), tak by na tom měl nejhůře jako průměrný ateista.

Já Rokio nekradu v samoobsluze, neloupím, nevraždím a nikdy jsem nespáchal smilstvo, jelikož jsem nikdy neměl sex. Doufám, že to Bůh ocení a dostanu se po smrti do nebe.

Jsem přesvědčen, že svatá trojice je nesmysl, protože otec nemůže být výše než syn, Ježíš Kristus nemá božskou podstatu a peklo neexistuje, jelikož o něm není v křeštanských textech ani zmínka.

Odpovědi
cochee

Ono je to naopak. Věřící může být stejně dobrý jako ateista.

Roman71

Rokio, v tomhle ohledu je lepší ten Boží pohled, protože jedině On dokáže spravedlivě posoudit kdo mu opravdu slouží a kdo ne. Lidský pohled je v tomhle směru mnohdy zkreslený a tudíž bezpředmětný.

Drap

Proč by ne. Tobě Bůh přičte stalking, vybírání mincí, , oiravování na webu a další věci.