Musí se vést kniha jízd?

Pokud od 1.11.2009 platí nějaká firma paušál na pohonné hmoty (myslím, že je to 5000,–) musí se vést pro finanční úřad kontrolu kniha jízd? A zda do té částky paušálu se vztahují jen doklady za pohonné hmoty či i doklady za opravu související s vozidlem.

Nejlepší odpověď
standa

1. KNIHA JÍZD

  • pokud budete uplatňovat paušál, tak tu klasickou knihu jízd už vést nemusíte
  • ALE musíte prokázat NĚJAK (a neříká se jak) zda vozidlo nepoužíváte pro jiné než podnikatelské účely
  • níže ve zdroji odkazuji na článek, který se problematikou zaobírá… a upozorňuji na odstavec s nadpisem „Jakou evidenci je třeba vést pro účely daně z příjmů?“

2. CO SE (NE)ZAHRNUJE DO PAUŠÁLU

  • zjednodušeně: paušál kryje PHM a parkovné
  • náklady na opravu vozidla si můžete dávat do nákladů ´přímo´
  • § 24, odst.2, písmeno ´zt´ :

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/zruseni-knihy-jizd-podnikatelum-evidenci-neulehci/