sesednizkola

Jak prokázat u finančnímu úřadu dar?

Jako dárce dám dar do přiznání, ale obdarovaný to neudělá. Takhle na to tam prijdou i kdyz tohle se stane nebo se nic nestane a resi se tohle jenom na udání? Kdyz dar dostanu a udaji me, jak mi to dokážou kdyz to popru? Taky Vam tyhle darovaci dane a dane z přepisu nemovitosti, dedicka dan prijdou jako neuvěřitelné sprostoty od státu?

Nejlepší odpověď
Drap

Sepsat darovací smlouvu a neni co řešit. Daň je zkrátka daň a umožňuje ji zákon podle toho jak je nastaven. Nemyslím si, že by některá daň byla sprostší než jiná. Podle mne to vyjde stejně. Připadá mi tato daň stejně sprostá, jako třeba daň z nemovitostí.