Rokio

Musí se pro získání řidičského průkazu úspěšně absolvovat psychotesty?

Nejlepší odpověď
cukrar

ne

Zákon 361/2000 nic takového nepožaduje.

Další odpovědi
anonym

ano

Samozřejmě – punkt.

Malvína

ano

.

ElonMusk

ne

Nikoliv. Od obvodního lékaře je potřeba pouze potvrzení, že jsi fyzicky schopný. Obvodní lékař není psychiatr. Dále je nutno vykonat jízdy v autoškole, napsat test a zvládnout zkušební jízdu.
V autoškole jsme si dělali pouze anonymní psychotesty, které mi vyšly tak, že jsem trochu agresivní řidič, ale naštěstí jsem to nemusel nikomu říkat. Zajímavé je, že psychotest nelhal – dnes skutečně jezdím „jako Pražák“.

Dochy

ne

Standardně ne. Obvykle stačí potvrzení od PL. Ale PL v případě nejasností samozřejmě může vyžadovat další vyšetření u odborného lékaře.

jirka F

ano, pokud dotyčný má duševní poruchu

Ne že bych měl duševní poruchu ale něco takového jsem měl protože jsem měl jít po několika pokusech k lékaři aby se vyjádřil k tomu jestli mně mají dát řidičák nebo ne no holt to nedopadlo.

negiem11

ano

Dochy

Mohu se zeptat těch co hlasovali ANO proč matou veřejnost? Pokud vím, tak psychotesty přinejmenším pro oprávnění A/B vyžadovány nejsou. Pouze snad pro znovuzískání řidičáku po „vybodování“.

jirka F

Insitutere:A co je to punkt.

Rokio

jirka F: Tečka.

anonym

Ano, tečka. Děkuju Rokio.